Ve sportovní hale při ŽS 710 ve Školní ulici se v obou týmech představí i několik bývalých reprezentantů. V budějovickém dresu pravděpodobně Piskáček a Šotola, v dobřichovickém Sukub. Domácí sokoly v poslední době postihla zranění a neplánované absence, ale trenér Zbyněk Čížek bude mít k dispozici dvanáct výborných volejbalistů. „Zranění trochu ovlivnila výsledky minulých dvou utkání venku (1:3 na ČZU Praha a 2:3 v Benátkách nad Jizerou - pozn. red.), ale na výkony, zejména v Benátkách, bychom navázat chtěli. Tam jsme mohli vyhrát za tři body i za dva, bohužel jsme dovezli jen bod. Ale určitě jsme ukázali, že jsme schopní hrát rovnocenné zápasy s mužstvem, které loni hrálo extraligu,“ zdůraznil Čížek.

I. liga
- Sokol Bučovice – Jihostroj České Budějovice B, pátek 18. 10. (19.00).
- Sokol Bučovice – Sokol Dobřichovice, sobota 19. 10. (18.00).

V případě pátečního zápasu s Budějovicemi bude hrát roli i to, zda, nebo kolik, si soupeř doveze extraligových posil. Sobotní boj, jak bylo naznačeno, bude mít trochu pikantní příchuť. „Sokolské derby bývá vždy emotivní. Každý che dokázat, kdo je nejlepším sokolským týmem v republice. Takže je to prestižní záležitost. Dobřichovice jsme v minulé sezoně porazili doma i u nich, oni teď mají obměněnou a posilněnou sestavu a budou nám to určitě chtít vrátit,“ upozornil kouč Bučovic.

Jeho tým má teď před sebou náročný program. O příštím víkendu bude hrát I. ligu opět doma, a to hned tři zápasy - 25. 10. Hradec Králové, 26. 10. Liberec a v neděli 27. 10. juniorská reprezentace ČR, která je zařazena ve druhé nejvyšší české soutěži. Ve středu 30. 10. pak do Bučovic přijede extraligový Zlín k utkání druhého kola Českého poháru.