Touto soutěží jsou atletické závody pro žáky druhých až pátých tříd základních škol v České republice. Děti se mohou seznámit s atletikou a atmosférou opravdových klání zábavnou formou a přiblížit se tak tomuto sportovnímu odvětví.

Patronkami této soutěže jsou světové rekordmanky v běhu na osm set metrů Jarmila Kratochvílová a její svěřenkyně Ludmila Formanová.

Žáci bučovické základní školy se probojovali do celostátního finále, které se konalo právě v Praze. Finále se účastnilo celkem tři sta dvacet závodníků ze čtyřiceti škol, což byli výherci oblastních kol.

Bučovice reprezentovali Daniela Krátká a Petr Zbožíček z druhých tříd, ze třetích tříd Kamila Novotná a bratři Vintrovi, ze čtvrté pak Alice Vozdecká. V pátých třídách svou školu zastupovali Nela Cenková s Lukášem Foitlem.

A jmenované bučovické děti dosáhly velmi dobrých výsledků. Ondřej Vintr v běhu na šedesát metrů vybojoval třetí místo a devátou příčku ukořistil v hodu plným míčem. Třetí pak skončil Marek Vintr v disciplíně hod kriketovým míčkem.

Na čtvrté pozici se umístila Nela Cenková v běhu na šedesát metrů a devátá ve stejné disciplíně dokončila Daniela Krátká. Stejné místo jako Daniela vybojoval i Lukáš Foitl ve skoku dalekém. Velmi pěkné sedmé příčky dosáhla běžecká štafeta na čtyřikrát šedesát metrů.

V celkovém konečném pořadí bylo bučovické družstvo jedenácté.