Že to bude drama až do konce, to dobře ví. Ale tragédie už to není. Když budou dodržovat výsledkový plán tak jako v sobotu, zřejmě se zachrání.

Dost krušnou sezonu zažívají bučovičtí florbalisté. Po všeobecně známém odchodu dvou nejlepších střelců těsně před ní se pohybují v jiných tabulkových sférách než v minulých letech. V šesté divizi třetí ligy se snaží vyšplhat pryč z možných sestupových pozic. O další kousek se vytáhli v sobotu v Brně.

Ve vysokoškolské hale VUT Brno se Sokol soustředil hlavně na zápas proti Ratíškovicím. Na ně ztrácel před turnajem jen tři body a je to jeden z týmů, které by mohl nechat v konečném zúčtování ligy za sebou. Čekal se útočný zajímavý florbal, jenže realita byla jiná. Panthers ale herně zklamali i svého soupeře.

„Překvapili mě, zalezli, drželi jen půlku. Nevím proč, báli se nevím čeho. My samozřejmě dobývali jejich branku taky opatrně, abychom moc nepropadali a nedávali jim nějaké možnosti na rychlé brejky. Nic se na tom nezměnilo ani to, že jsme dostali hodně rychle gól. Mimochodem po mé velké chybě,“ nezastíral hrající šéf mužstva Ladislav Dufek. Divácky atraktivní podívaná se tak tentokrát nekonala. Ačkoli Bučovice ještě do první třetiny srovnaly.

Ve druhé Ratíškovice znovu získaly nejtěsnější náskok, dlouho ho však neudržely. Sokol ještě před poslední třetinou otočil a poslednímu dějství už v pohodě vládl. Protivník na konci snižoval jen na konečných 7:3. „Jen nahazovali balonky na jednoho chlapa. Ve třetí třetině to museli otevřít, to byla voda na náš mlýn. Zaslouženě jsme vyhráli,“ konstatoval Dufek.

To před úvodním buly s Holešovem byli Sokoli skromnější. Aby ne, ačkoli v průběžném pořadí mezi celky nebyl výrazný rozdíl, Slow Shoes mají ambice téměř postupové. Zápas se přesto dlouho odvíjel pro Bučovice hodně netypickým způsobem.

Ještě po druhé části hry se totiž pořád čekalo na úvodní branku, což je pro florbal výjimečné, natož pro Sokol. „Počet střel měli určitě větší, ale oni se tlačili zbytečně až do prázdné brány. Hodně běhají, všech pět dopředu, všichni dozadu, takže ani pro nás to nebylo jednoduché, před jejich bránou pak není místo. Mají skvělou obranu,“ hlásil útočník Tomáš Dragan.

K překvapení nakonec nedošlo. Na úvodní zásah Holešova ještě Bučovičtí dokázali odpovědět, ovšem na další spršku zásahů nikoli. Po závěrečné siréně svítilo na ukazateli skóre 1:4. „Dvě třetiny bez gólu, to se nám stává jednou za sto let. Říkal jsem klukům, abychom si šli pro bod, ale docházely síly, udělali jsme individuální hrubky a oni trestali. Už jsme vyhráli horší zápasy, ale zvítězil ten lepší,“ uznal Dufek.

Bučovice si tak z Brna odvezly tři body. Stále jsou na předposlední pozici, v rozmezí čtyř bodů ale mají před sebou hned pětici celků. „Z každého turnaje potřebujeme aspoň tři body. Tady to bylo klíčové s Ratíškovicemi, kdybychom prohráli, odskočily by už moc. S Holešovem to bylo navíc, takže spokojenost,“ potvrdil Dragan.

Nikdo zatím neví, kolik týmů se bude muset na konci sezony s šestou divizí loučit. O to víc Bučovice musí zabrat na plné obrátky. „Jeden padá určitě, a když z druhé ligy sestoupí Židenice, pak i dva. Člověk to nebude vědět moc předem. Musíme zkrátka pořád bodovat. Příště si budeme věřit na Lanžhot. Když to bude na každém turnaji tříbodové, tak bychom se měli zachránit,“ vyslovil myšlenku Dufek.

sobota 8.1., hala VUT Brno
FBC Sokol Bučovice – FBK Panthers Ratíškovice 7:3 (1:1, 2:1, 4:1), branky: Svoboda 2, Kocurek 2, Dufek 2, Spirit.
FBC Sokol Bučovice – FBC Slow Shoes Holešov 1:4 (0:0, 0:0, 1:4)
Branka: Spirit.
Sestava: L. Dragan – Spirit, Kolaja, Kotrba M. – Dufek, Dragan, Svoboda, Kocurek, T. Kotrba.