To platí o vystoupení letonické futsalové party na Metall cupu 2011. Tradiční přátelský turnaj v Bučovicích měl v sobotu v areálu gymnázia své osmé pokračování a na dvou tamních hřištích se představilo dvanáct mužstev s individualitami i týmovým pojetím.

Společným cílem bylo aktivní zakončení futsalové sezony. „Je to asi jediný možný termín, kdy je takový turnaj možné uspořádat. Skončil velký fotbal a zároveň ještě nezačaly dovolené. Takže hlavně je to setkání starých dobrých kamarádů,“ charakterizoval sportovní sešlost organizátor a aktivní účastník Ladislav Dufek.

Dvě šestičlenné základní skupiny hrané systémem každý s každým určily po čtyřech postupujících do vyřazovací části turnaje. Skupinou A neprošel nikdo bez ztráty kytičky, o skóre ji nakonec vyhrál vyškovský Amor před Letonicemi. Ze druhé skupiny si nejlepší pozici do play off zajistil suverénně bučovický Orel, když ztratil jediný bodík za remízu proti třetím Kloboučkům. Druhá příčka patřila dvakrát poraženým Nevojicím.

Čtvrtfinále přineslo velké překvapení, když Amor nestačil na Young boys. Naopak se za něj nedá považovat vypadnutí pořadatelské Hůrky proti taktéž „domácím“ Orlům. „Amor překvapil všechny, mladíci se vytáhli. A my? Už jsme neměli moc šancí. Já se zranil, pajdal jsem po hřišti, a problémy jsem neměl v našem týmu jen já. Nesedlo nám to. Do čtvrtfinále jsme se nakonec podívali, ale to je vše,“ trochu smutně okomentoval Dufek.

První semifinále hrané na hřišti s umělým povrchem nezastavilo obhájce titulu Dream team, který přehrál Young boys 4:3 po penaltách. O jejich finálovém protivníku se rozhodlo stejně jako o konečném pořadí na trávě. Proti sobě se postavili bučovičtí Orli a Letonice, které se zlepšovaly zápas od zápasu. „Super fotbalisti a hlavně za ně hrál Tomáš Selinger, hraje fotbal v Rosicích, teď už divizních. Vyhlásili jsme ho za nejužitečnějšího hráče turnaje, zvedal celý tým,“ podotkl Dufek.

Jeho slova potvrdili Letoničtí i ve finále, Dream team přehráli 4:3. Třetí pozici ukořistili Orli Bučovice. Nejlepší střeleckou fazónu dne osvědčil Martin Bil s třiadvaceti góly, mezi tyčemi zářil Petr Koudelka.

Metall Cup
Semifinále: Young boys – Dream team 3:4 pen., Orli Bučovice – Letonice 5:7. O třetí místo: Young boys – Orli Bučovice 2:4.
Finále: Dream team – Letonice 3:4.
Nejužitečnější hráč: Tomáš Selinger. Nejlepší střelec: Martin Bil, 23 gólů. Nejlepší gólman: Petr Koudelka.