Bučovičtí baseballisté a hlavně jejich stoupenci z řad veřejnosti neprožili zrovna ideální polovinu sezony. Divákům se při utkání jihomoravského oblastního přeboru mužů naskytl většinou pohled na přespříliš hrubek produkující tým, jehož sehranost a důraz nepatřily zrovna k silným stránkám.

Připomeňme, že v základní šestičlenné skupině hrané systémem každý s každým doma – venku, nasbírali Pelikáni jen dvě vítězství proti nejslabším Clubs Kyjov. „Přijde mi, že jak začátek vypadal obstojně, postupně to čím dál víc šlo od devíti k pěti,“ láteřil trenér Lubomír Vykoukal.

Jeho mínění dokumentovalo poslední dvojutkání. Mnohým otevřelo oči a přineslo rozčarování. Bučovičtí v něm narazili na Hrochy Navisys Brno C. Navzdory původnímu plánu měli v obou utkáních výhodu domácího prostředí, ale prohráli 9:12 a v odvetě potupných 4:14 rozdílem po sedmé směně. „Už první zápas leccos naznačoval. A druhý, to byla jedna chyba za druhou, ani se mi o tom nechce moc mluvit. Je fakt, že letos bylo minimum tréninků, to se na nás taky podepisuje, a když je trénink, přijde málo lidí. Ale tohle, co jsme předvedli, je hrůza,“ potvrdil černou kaňku na nepříliš lichotivém vysvědčení Pelikánů jejich kouč.

Na podzim mužstvo čekají ještě boje o konečné umístění a hráči i realizační tým rozhodně mají o čem přemýšlet. Věří, že zápasově už bude k dispozici i týmová jednička na postu nadhazovače Tomáš Bill. „Měl prostě pracovní povinnosti, věřím, že na podzim už bude hrávat. Pokud by hrál proti Hrochům, bylo by to o kousek lepší, ale stejně bychom prohráli. Musím navíc uznat, že nadhazovač Ivo Kubečka se ukázal dobře, snad on jediný nás proti Hrochům podržel. Už to nebylo o postu nadhazovače, všichni hráli příšerným způsobem,“ uzavřel Vykoukal.

Jestli se jediné basebalové centrum ještě v této sezoně rozjasní, se dozvíme po prázdninách.