Kdybyste měli najít historicky nejúspěšnější florbalový oddíl Vyškovska, žádná těžká práce by to nebyla. Sokol Bučovice má za sebou řadu velkých vítězství a povedených sezon. Ta poslední ale přeci jen měla mouchy. „V regionální lize, tedy bývalé třetí lize, jsme skončili až čtvrtí. S tím tedy spokojeni být rozhodně nemůžeme, ambice byly vyšší," konstatoval hráč a vedoucí mužstva Ladislav Dufek.

Po oficiálním sloučení bučovických sokolských sil s nedalekými Aligators Klobouky se část hráčů dostává pravidelně do druholigových bitev. Užívají si to a navíc nakoukli až do vyřazovacích bojů. „Pokud můžeme hodnotit jednotlivé týmy zvlášť, tak áčko se drželo a povedlo se nám to. Řekl bych, že jsme skončili líp, než jsme čekali, takže dobré," zhodnotil útočník a dlouholetá opora Tomáš Dragan.

Oddílová rezerva, tedy „původní" celek bučovických sokolů posílených podle možností a pravidel České florbalové unie o některé posily z elitního výběru, ale zůstala za očekáváním. Rozhodl o tom už špatný úvod soutěžního ročníku.

Ztráceli s favority

A svou roli hrál také fakt, že zápasy s nejsilnějšími tentokrát sokolům nevycházely. „Prohráli jsme všech šest zápasů s prvními třemi týmy, takže nám špička bodově utekla. Zahráli jsme sice některá dobrá utkání, ale nevyhnuli jsme se propadákům. Já od nás očekávám určitě víc, a to už teď na Open Fair," připomněl Dufek sobotní akci.

Premiérový nultý ročník turnaje pod širým nebem na vyškovské orlovně a hlavně první historické setkání všech zástupců Vyškovska v soutěžích ČFBU bude už tuto sobotu 13. června. „Je to výborná myšlenka. V době, kdy se nehrají žádné soutěže a každý má florbalu málo, se poměří okresní týmy mezi sebou v přátelském duchu. Hrajeme růžné soutěže, a tak se moc nepotkáváme. Zahrajeme si, poznáme se, pokecáme. My do toho jdeme v pozici favorita a já pevně věřím, že tuhle roli potvrdíme. Cokoliv jiného než první místo by bylo zklamání," zdůraznil.

A jeho kolegové mají podobný názor, byť podle předpokládané sestavy budou hrát Bučovice bez střídání. „To nevadí, jsme na to zvyklí. Vzali jsme to nejlepší, co máme. Bude to zábava, ale chceme vyhrát. Těším se hlavně na Ivanovice, přes rok se s nimi nepotkáme, ale co jsem slyšel, tak mají výbornou první lajnu, nakonec prý k nám do třetí ligy postupují z druhého místa. Jsem na ně zvědavý," podotkl Dragan.

Soupeře dobře zná

Střet těchto dvou papírově nejlepších týmů bude hodně pikantní hlavně pro bučovického Vladimíra Koutňáka. Začínal totiž právě v Ivanovicích. „Ještě pořád s nimi často trénuji a vzpomínám na to, jaké to kdysi bylo. Je to klub, ve kterém jsem si poprvé sáhl na děrovaný míček a byl jsem u založení, postupu, i sestupu. Mám to tam rád, i když teď už jsem čtvrtou sezonu v Bučovicích, sedli jsme si tam všichni a nemám tam žádný problém. Stejně tak, jak to bude na Open Fair, hraje se tam pro vítězství a to občas v bývalém klubu chybělo," přiznal se.

Sobotní turnaj pod otevřeným nebem ovšem není jen o těchto dvou družstvech. Přijede i ligový Slavkov, dále Rousínov či Brankovice. „Je to tak, sezona už dávno skončila, víceméně se netrénuje, rozdíly se budou mazat. Navíc se jedná o venkovní prostředí, záleží i na povrchu, netradiční bude i počet hráčů. Šance porazit nás je tu velká, ale titulem okresního šampiona se chceme pyšnit i my," uzavřel předturnajové prognózy.

Jak to dopadne, uvidíme už v sobotu. V areálu vyškovské orlovny začnou zápasy základních skupin v osm ráno, playoff startuje v pravé poledne.

Rok založení: 1998
Počet členů: 70, z toho 15 mužů (klub sloučen s Klobouky)
A tým: Aligators Klobouky – druhá liga
B tým: Aligators Sokol Bučovice B – regionální liga
Největší úspěch: vítězství ve třetí lize mužů 2012/2013
Nejbližší turnaj:
OPEN FAIR VYŠKOV
Sobota 13. června, start 8.00
Areál Orel Vyškov
Účastníci: Aligators Bučovice B, Ezamont Slavkov, Euro Nářadí Rousínov, Black Arrows Brankovice, Sokol Ivanovice na Hané, vítěz turnaje neregistrovaných Čmeláci