V šesté divizi měli po sloučení dvou klubových týmů v jeden hrát spíše průměrnou roli, jenže plný bodový zisk slavili na úvod hned osmkrát za sebou. Až minule z turnaje odjeli s prázdnou. „Věděli jsme, že to přijde, tu sérii jsme nepřeceňovali. Nic se neděje, chce se to zase nastartovat," vyhlásil hrající šéf týmu Ladislav Dufek.

Ideální příležitost jim k tomu dává zítřejší den, tedy aspoň jeho první zápasová polovina. V této chvíli za Hattrickem B o skóre druzí se vydají do Holešova, aby se tam hodinu po poledni florbalově poměřili s VUT Skurut Hai Brno. Ty najdete na opačném pólu tabulky s jedinou výhrou.

Povinnost tak velí jasně. „Oni jsou dole, překvapit mohou vždycky, loni jsme s nimi odehráli dost vyrovnané zápasy. Ale nesmíme to podcenit, odmakat to naplno, jiný cíl než tři body mít nemůžeme. Není jiná cesta, jsou hratelní a cokoli jiného než výhra bude zklamání," nechal se slyšet Dufek.

Bitva s vysokoškoláky ovšem nebude jediná florbalová štace, která jeho družinu v neděli čeká. Na závěr celého pětizápasového programu budou čelit tlaku domácích. A ten se čeká veliký. Holešov před startem ligy neskrýval přání poprat se o postup, ale obrovské trápení v koncovce ho sráží až na podprůměrné deváté místo. „Jsou silní, rychlí, mívají nad soupeři převahu, více ze hry, ale často jim to není nic platné. Když z deseti šancí dají jeden gól, to je pak těžké," odkryl silné i slabé stránky soka bučovický útočník Tomáš Dragan.

Draganovy rady

Ten je pro tentokrát špehem sokolů uvnitř týmu protivníka, protože v Holešově bydlí a s tamní partou si i zatrénuje. „Znám je perfektně. Jak říkám, šikovný tým dopředu i dozadu, a jak jim to tam začne padat, budou těžko k zastavení. Ještě uvidíme, co s nimi udělá změna trenéra, teď mají nového," připomněl.

Nedělní zisk Bučovic může znamenat po čtrnácti dnech návrat do čela tabulky. Pokud získají alespoň bod, jistě přeskočí tento víkend odpočívající Hattrick, zezadu ovšem mohou útočit Počenice. Kozel má také stejný počet bodů a narazí na Holešov a Znojmo B. Těmito propočty se ale Bučovičtí nezaobírají.

„Takhle my neuvažujeme. Bylo by fajn zase být na prvním místě, ale hlavní je koncentrovat se na sebe a na svoje zápasy. Skuruty musíme zvládnout, a i když to bude složité, ani proti domácím nechceme prodat kůži lacino," vyjádřil se Dufek.

III. liga  - divize VI. - Neděle, hala Holešov

FBC Sokol Bučovice – VSK VUT Skurut Hai Brno (13.00)

FbC Slow Shoes Holešov – FBC Sokol Bučovice (16.00)

Postavení v tabulce:
1. Hattrick B  7   3   4    84:59    24
2. Bučovice    8   0   2    72:48   24
3. Počenice     8   0   4    71:55   24
.....
9. Holešov      4    0   6   43:38   12
10. Skurut      1    4   5    42:62    7