Po nejvyšších českých soutěžích skončily o víkendu i třetiligové florbalové boje. V divizi VI. působí Sokol Bučovice. Do Hluku včera odjíždělo sedmero statečných v klidu, poněvadž průběžné šesté místo v třináctičlenné tabulce bylo daleko od sestupových pozic i bitvy o titul a postup výše. Přesto bodovali, dokonce proti druhým domácím.

Výhoda vlastního hřiště nebyla dopoledním soupeřům nic platná. Na jejich výkonu se mimo jiné odrazil fakt, že díky sobotním výhrám vedoucích Klobouků ztratili postupové šance. To ovšem nesnižuje bučovický výkon. „Chci vyzvednout kluky, jsem spíš většinou kritický, ale dnes jsme zahráli prakticky bez chyb, trochu na brejky, šlápli jsme do toho. Kdyby to takhle bylo celou sezonu, to bychom byli ještě jinde,“ chválil hrající šéf týmu Ladislav Dufek.

Jeho tým sice v každé třetině od favorita inkasoval po jedné brance, ale v té druhé se dokonale střelecky prosadil. Dvakrát sám Dufek, jednou Dragan a Kolaja zařídili překvapivou výhru 4:3. Tím si už předem pojistili šesté místo.

V odpoledním zápase proti Znojmu B mohli poskočit ještě o stupínek vzhůru, nestalo se. Mužstvu, posílenému o dva prvoligové „áčkaře“, podlehli vysoko 5:13. Potvrdili tak jejich nepsané pravidlo tří bodů z turnaje i podesáté.