Řeč je o sobotních soupeřích bučovických florbalistů. Třetí liga, přesněji řečeno její divize VI., má na programu dva turnaje a organizace toho v Morkovicích-Slížanech se ujme právě výkonnostně nejlepší mužstvo na okrese, tedy Sokol. Z jedenáctičlenné tabulky sedmý Sokol by rád vystoupal o nějakou tu příčku a vzhledem k soupeřům je to docela reálný cíl. Zase nějak příliš snadný ale taky ne.

Proti poslednímu

Cesta ke třem bodům by pro „Bučky“, jak se ve florbalové hantýrce Bučovicím říká, měla vést hlavně přes VSK VUT Skurut Hai Brno. Vysokoškolákům se totiž na podzim zatím vůbec nedaří, z šesti zápasů nezískali ani bod a na jeden vstřelený mají v průměru zhruba dva inkasované góly.

Bučovičtí přesto zůstávají opatrní. „Pozor na ně, vždyť v krajské lize nastupujeme v podobné sestavě a tam nás v posledních letech skoro vždy porazili. Je pravda, že zatím jsou pro mě docela zklamáním, ale nic jednoduchého to nebude. Ví, koho si pohlídat, co udělat ve správnou chvíli. Favority bychom měli být my, ale nemyslím si, že jsou nějací velcí outsideři,“ objasnil bučovický týmový šéf a hráč Ladislav Dufek. Jeho parta nastoupí na tento duel ve tři odpoledne.

To už ovšem bude mít v nohou bitvu s Holešovem. Od půl jedenácté se postaví průběžně třetím Slow Shoes. „Určitě budou tlačit, jsou obecně florbalovější, sehraní, tréninky dělají úplně jinak než my, zaměřují se i speciálně na fyzičku, mají skvělý pohyb. Jen góly teď moc nedávají, snad se jim to neprotrhne proti nám. Zní to asi až moc jednoduše, ale komu to bude víc padat, ten by měl vyhrát,“ řekl Dufek. Sokol přitom drtivou většinu „pomalých bot“ dobře zná. „Známe je zase jak svoje boty, jsou to hlavně kluci, co s námi hráli třeba v létě na turnajích,“ dodal.

A co víc, Sokol má o mužstvu z Holešova přesné informace i proto, že tam trénuje jinak bučovický hráč Tomáš Dragan. „Dokonce tam bydlím, s klukama se vidím třikrát týdně. Vzájemně hecovat na tréninku jsme se začali snad už tři týdny předem. Třeba včera se šli poradit takticky do rohu…ale teď vážně. Je jich hodně, měli ambice postupovat, hrají pěkný florbal, a to nejenom letos. Dostávají málo gólů, málo dávají. Mají dobrou obranu, všichni se vracejí. Dost se na nás připravují, musím říct, že z nás mají respekt. Bral bych s nimi bod, ale chtěl bych tři, už proto, jak moc je znám,“ přiznal.

Mají vysoké cíle

Celodenní bodový nášup Bučovic by tak mohl být docela příjemný. „Pořadatelství je v tomto trochu překážkou, je to jiné než normálně, musíte tam být celý den, pořádně si neodpočinete, pořád ve střehu. I tak, čtyři body by byly dobré, šest bude super. Chceme letos hrát první polovinu tabulky, takže to ani jinak nejde,“ nastínil cíle Sokolů Dufek.

III. liga mužů

sobota 19.listopadu
hala Morkovice-Slížany
FBC Sokol Bučovice – FbC Slow Shoes Holešov (10.30), FBC Sokol Bučovice – VSK VUT Skurut Hai Brno (15.30)

Tabulka:
3. Holešov 3 1 2 30:20 10 b.
7. Bučovice 2 0 2 23:26 6 b.
8. Skurut 0 0 6 25:46 0 b.

Předpokládaná sestava Bučovic: Dragan Lukáš – Michal Kolaja, Michal Spirit, Ladislav Dufek – Martin Houšť, Tomáš Dragan, Tomáš Kotrba, Michal Soboda.