V kategorii VS 1 se představilo šedesát pět závodníků ze sedmnácti oddílů. Suverénním mistrem republiky se stal velký talent naší gymnastiky Daniel Ponížil z Prostějova. Ze závodníků Bučovic si nejlépe vedl Pavel Marek, jehož 31. místo při debutu na mistrovství republiky není špatným vysvědčením.

Tomáš Blecha byl šestatřicátý a po nemoci závodící Ondřej Cikánek čtyřicátý pátý. Velmi dobrou úroveň měl závod kategorie VS 2, kde triumfoval Michal Konečný (SK Hradčany Praha), bratr nejlepšího českého gymnasty Martina Konečného. Velmi dobře zacvičil Michal Antl ze Sokola Bučovice a vybojoval čtrnácté místo. Další z bučovických noviců Matouš Čiháček se zařadil na 28. příčku. Startovalo třiatřicet borců ze 16 oddílů celé České republiky.

„Úspěšnému vystoupení v Praze předcházely krajské přebory ve sportovní hale Sokola Brno I. Tam si vybojovalo postup na republiku sedm našich borců, což je určitě velký úspěch. Nyní se naši nejlepší závodníci připravují na další důležitý závod. V Liberci nastoupíme k druhému kolu první ligy mužů,“ sdělil zkušený trenér bučovických sportovních gymnastů Petr Petržela.