A to i přesto, že o poměr setů vedoucí Sokol v domácím zápase proti osmé Hošťálkové neklopýtl. Výhry se ale nerodily úplně lehce, když hosté vždy dokázali vzít domácím jeden set.

Do dopoledního měření sil vstoupil lídr tabulky velmi vlažně. Nefungovala mu především přihrávka, což se rozhodně nedalo říct o hostujících blocích. Nepomohlo ani střídání v půlce setu a ten připadl Hošťálkové. Situace se začala v druhé sadě zlepšovat. Ta dospěla až do infarktové koncovky, v níž hosté nevyužili dva setboly a to se jim stalo osudným. Další dvě dějství už byla v režii Bučovic a hráči pohodlně dokráčeli k vítězství v poměru 3:1 na sety.

„Nezačali jsme dobře. Pak jsme ale zlepšili příhru a v třetím setu se už zlepšila i psychika a rozdíl mezi týmy už byl velký,“ uvedl bučovický trenér Čížek.

Odpolední odvetu absolvovala na domácí straně mladá sestava bez Ivo Dubše. A začala výborně, když v prvním setu neměla vůbec žádné problémy. Druhý pro sebe rozhodla už o něco vyrovnanějším způsobem a ve třetím už se obraz hry změnil. Sokol začal chybovat v útoku, po podvrtnutí kolena libera Mikuly se navíc vytratila jejich jistota na přihrávce a hosté tak snížili. Přesto se domácí nakonec dopracovali ke druhé výhře v poměru 3:1 na sety. „Výkon mladíků v prvních dvou setech byl příjemným překvapením. Pak to bylo o něco horší,“ zhodnotil Čížek.

Tomu je jasné, že cesta k celkové výhře vede jen přes dvojnásobné vítězství na horké půdě v Brně – Černovicích, jež ještě také hrají o první místo. Hlavním konkurentem Bučovic je ale stejně bodů mající Tatran Poštorná.