Sedmadvacetiletý hráč v prvním setu dokonale rozložil morálku soupeře šesti přímými body z podání. Pražané se z úderu v celém utkání nevzpamatovali a z Bučovic si odvezli volejbalový debakl 0:3, když ani v jednom setu neuhráli „minimálně bratelných“ dvacet bodů.

Režii zápasu Mlčúch převzal na stavu 4:4 a servis odevzdal, když na ukazateli skóre byl stav 12:4. V závěru pak sadu i doservíroval. „V týdnu jsme se na trénincích zaměřili na podání a pole a byl jsem to zrovna já, kterému se to podařilo přenést do zápasu. Ale věřím, že se to podaří i dalším klukům,“ bránil se gratulacím bučovický blokař.

Měl pravdu, v účinném servisu mu dobře sekundoval i Radovan Dítě a další spoluhráči. Zápas se tak místy stal exhibicí sokolů. „Bez příjmu se nedá hrát. Bučovice mají zkušené mužstvo, se kterým musí všichni hráči odevzdat maximum a přinutit je k chybám. Nám se to nepovedlo ani v jednom setu. Soupeři se velmi dobře dařilo na servisu, kde dělal přímé body, a nás prakticky zahnal do defenzívy. Potom už bylo jen otázkou času, kdy naši nezkušení hoši začnou kazit i v útočné fázi. Domácí byli jednoznačně favority a navíc my v poslední době nemáme dobrou formu,“ bez poraženeckých emocí konstatoval trenér Pražanů Pavel Řeřábek, bývalý vynikající československý reprezentant.

Sokol Bučovice - ČZU Praha 3:0
Sety: 25:15, 25:17, 25:17.
Bučovice: Fučík, Neubauer, Mlčúch, Vašut, Dítě, Auer - Paták, Spěvák, Šimko, Duda, Kattona, Tezzele. Trenér: Zbyněk Čížek.

Jakýs takýs odpor kladli hosté jen na začátku třetí sady, kdy dokonce vedli 8:7. Tuhle jejich naději pro změnu servisem uťal bučovický odchovanec Radovan Dítě. Z podání ho hosté dostali až za stavu 12:8 pro domácí. „Na servisu se nám opravdu obzvlášť dařilo. Opticky to vypadalo jako jasná záležitost, ale na palubovce to tak snadné nikdy není. Důležité bylo, že si kluci dokázali po celý zápas udržet vysokou koncentraci,“ upozornil asistent trenéra Čížka Zdeněk Janoušek.

„Tohle, tak hladký průběh, jsem vůbec nečekal. U nich jsme vyhráli 3:2 a trochu jsme se tam trápili. Dnes jim kluci nedali žádnou šanci. Zatlačili jsme na podání, a to rozhodlo. Oni si nepřihráli a pak ani moc neútočili,“ chválila spoluhráče největší letní bučovická posila Vladimír Katona, který do utkání nezasáhl.

Spanilá jízda nováčka první ligou, letošní účet je těsně za polovinou a Bučovičtí bezpečně drží třetí místo, neuniká pozornosti ani za hranicemi města a okresu. Uznání volejbalových odborníků rozhodně potěší a má svoji cenu. „Teď do Bučovic jezdím skoro na každý zápas a moc se mně jejich hra líbí. Je to je výborný kolektivní výkon. A ten servis, to dnes byl koncert. Hlavně Josefa Mlčúcha. Ale moc se mně líbili třeba nahrávač Fučík, a taky Neubauer. Celé družstvo hraje dobře, myslím si, že zůstanou minimálně v první čtyřce,“ věří sokolům Miroslav Jaskulka, dlouholetý šéf volejbalu v Brně-Králově Poli.