Prestižní soutěž řízená Českou volejbalovou federací se v prvním kole v Morávce hraje turnajově a od druhého kola už systémem K.O. Pro vítěze je nasazená extraligová Slavia Havířov.

Pohár ČVS
Morávka, sobota 20. září
13.00 Sokol Bučovice – Beskydy
16.00 Sokol Bučovice – Morávka

Ze soutěže se na poslední chvíli odhlásily týmy Litovle a také prvoligového St. Města, takže soupeřem bude domácí Lignum, nováček druhé ligy, a SŠK Beskydy. „Morávka je posílená zkušeným univerzálem z Palkovic Filipem Hanákem. Beskydy se netají záměrem postoupit do 1. ligy a vysoké ambice chtějí potvrdit v poháru. Tým se opírá o bývalého reprezentanta v šestkovém volejbale a čerstvého českého mistra v plážovém volejbalu Přemysla Kubalu. Ten je hrajícím trenérem a přivedl další výborné hráče z Palkovic, které zmizely z druhé ligy, smečaře Plichtu a blokaře Lacha. Vysokou kvalitu představují i nahrávač Michal Provazník a univerzál Luděk Mikloška, který minulou sezonu hrál extraligu v Havířově," upozornil na sílu soupeřů trenér bučovických sokolů Zbyněk Čížek.

Jeho tým naopak pojede do Morávky oslabený o nemocného libera Dítěte, smečaře Jindřicha Hovorku a blokaře Petra Hanzlíka. Největší ztrátou však je odchod nahrávače Tomáše Jambora do extraligového Havířova. „Čtrnáct dní před startem druhé ligy tuto konfrontaci s celky ze severní Moravy vítám a zároveň se chceme pokusit prokousat do druhého kola. Doufám, že se nám to podaří i při tomto oslabení. Velkým úkolem tohoto období ale je také najít hráče na post nahravačské jedničky po Jamborovi," upozornil Čížek.