Na trůn se vrátili po roční přestávce, když loni ve finále podlehli Sokolu Dobřichovice. Tehdy se hrálo ve dvou tříčlenných skupinách. Letošního finále se zúčastnily čtyři týmy, z toho tři v sokolské, a hrály systémem každý s každým na tři hrané sety. „Hostem“ byl VKP Bratislava, který nahradil pro onemocnění více hráčů odhlášeného obhájce titulu. Ambiciózní extraligový klub ze slovenského hlavního města ovšem vyslal do soutěže prakticky posílenou juniorku. Finálové kvarteto zkompletovaly sokolské druholigové kluby ze Šlapanic a brněnského Sokola Brno-jih. Se všemi si domácí loňský finalista I. ligy poradil hladce 3:0.

„Turnaj pro nás stále ještě měl přípravný charakter. Průběžně jsme měli k dispozici deset jedenáct hráčů. Sledovali jsme zejména nováčky, smečaře Josefa Drozda z Ostravy, Ivo Kobolku z Ústí nad Labem a oba Brňáky, Víťu Jakubce a Michaela Špeldu. Všechny hráče jsme se snažili pravidelně protočit a stejně jsme v zápasech neměli větší problémy a všechny jsme vyhráli 3:0,“ komentoval výsledky trenér Jaroslav Vlk.

Očekávaný bučovický debut holubického odchovance a mládežnického reprezentanta Lukáše Čekety je tedy odložený, ale měl by se k týmu připojit už v sobotu, kdy sokoly čeká úvodní kolo Českého poháru. To se bude hrát v Kojetíně a spolu s domácím a bučovickým týmem se o postup bude ucházet extraligový Black Volley Beskydy.

„I tam ještě budeme sledovat nové hráče a zkoušet herní věci, ale cílem je jednoznačně postup. Jak těžké to bude se ukáže až podle toho, s jakým týmem přijedou extraligové Beskydy. Dá se ale čekat, že nějaký extraligový základ bude doplněný o mladé kluby z prvoligového béčka. Takže těžký soupeř, ale šanci postoupit do druhého kola rozhodně máme,“ sdělil zkušený slovenský volejbalový stratég.

Boje v první lize, tedy druhé nejvyšší české soutěži, pak bučovičtí sokoli zahájí o týden později. V sobotu 30. září se doma ukají s Libercem B a o den později s ČZU Praha.