V prvním kole Bučovičtí doma jasně přehráli Velké Meziříčí (3:0) a v dohrávaném utkání druhého kola ve své hale přivítali rezervu extraligového Volejbalu Brno. Hosté si přivezli posily z A týmu, přesto neuhráli ani bod. „Přijeli tak, jak jsme očekávali. To znamená v základní sestavě byl nahrávač Ondřej Boula, na univerzálu Daniel Římal, na smeči Tadeáš Handlíř a na lavičce ještě Ondřej Marek,“ vypočítal trenér sokolů Zbyněk Čížek.

Jeho svěřenci ovšem kvalitu v sestavě soupeře nerespektovali a od začátku převzali režii zápasu do svých rukou. V prvních dvou setech jednoznačně dominovali v tlaku na servisu a na přihrávce. „Trvalo jim dlouho než si zvykli na naši halu a bouřlivé prostředí. Měli jsme zase skvělou podporu diváků. Opravdu jsme je zatlačili servisem, který nám extrémně šel v kombinaci skákaný a plachta,“ vystihl Čížek hlavní rozdíl ve hře obou soupeřů.

Do třetího setu udělalo Brno změny v sestavě. Dřímal se posunul na post přihrávajícího smečaře a změna se projevila. Boula na přihrávce mohl mnohem líp kombinovat a set byl herně vyrovnanější. Přesto se domácím podařilo utéct na 22:17, což měl být rozhodující náskok.

SOKOL BUČOVICE – VOLEJBAL BRNO B 3:1
Sety: 25:13, 25:16, 23:25, 25:23. Čas: 93 min. Diváků: 190.
Sestava: Mlčůch, Fučík, Vašut, Přikryl, Neubauer, Nezdařil, Bence, Katona.

Nebyl. „Myslel jsem si, že set doztrátujeme bez problémů k vítězství. Jenže na servis přišel Boula a ukázal svoji třídu. Buď přímým bodem, nebo protože jsme se po jeho podání nedostali k pořádnému útoku, set otočil a prohráli jsme jej 23:25. Takže jsme na začátku čtvrtého setu byli psychicky trochu dole, ale pořád jsme hráli dobře a zápas jsme nakonec dotáhli k tříbodovému vítězství,“ radoval se trenér sokolů.

Samotná koncovka ovšem byl dramatická. Bučovice opět získaly náskok 23:19. A na servis šel opět Boula, ale tentokrát uhrál jen tři body a domácí pak Vašutem proměnili druhý mečbol.

Druhá nejvyšší česká volejbalová soutěž bude pokračovat až v pátek 12. října. Bučovice ale ve středu 10. října čeká atraktivní soupeř ve druhém kole Českého poháru. V domácí hale se od 19.00 hodin utkají s Aerem Odolena Voda.