Jak jste vyhodnotili předsezónní plány?

Páté místo je asi to, na co jsme mohli dosáhnout, ale byl bych špatným koučem, kdybych neřekl, že by to mohlo být lepší.

Co k tomu chybělo?

Moc ne. V zápasech nás nikdo vyloženě nepřehrál. Ale soutěž je dlouhá, od srpna do června. Náš kádr se během ní dostane vždy do problémů pro zranění a pracovní povinnosti a pak v sestavě improvizujeme. Prakticky je nemožné si držet více než šestnáct hráčů, a tak s tím bojujeme každý rok. Ale toto je asi v dnešním amatérském fotbale problém každého průměrného oddílu.

Co chybělo třeba k vítězství v I. A třídě?

Vyhrát jakoukoliv soutěž, tedy i I. A třídu anebo jen hrát na její špici není jednoduché. Soutěž má svoji kvalitu, a pokud na ni nejste komplexně připraveni, přijdou problémy ve formě špatných výsledků. Naopak to samozřejmě platí také. Myslet na vyšší cíle má opravdu smysl pouze v případě dlouhodobé koncepční práce. Práce s mládeží se vám odvděčí, chtěli bychom jít touto cestou. No, uvidíme…

Měl jste tedy kádr, jaký jste si přál?

Kádr postupně budujeme a stmelujeme již třetí sezonu. Tvoří ho vesměs odchovanci a doplňují mladíci z okolí. Starší hráči plní důležitou roli v týmu a mladší pomalu přichází na to, že ne vše, co si umanou, je to, co tým potřebuje. Dá se říct, že chemie v kabině funguje a díky tomu konečně přišlo lepší umístění. Kádr bych si samozřejmě přál ještě lepší, ale taky lepší účast na trénincích. Jsem realista, a tak si vážím toho, co momentálně je.

Bučovice se vždy chtěly prezentovat technickým fotbalem, jak by v tomto směru dopadlo srovnání s nejlepšími týmy skupiny?

Kladně a myslím si, že se naše hra musela divákům líbit. Snažíme se hrát moderní, agresivní a technický fotbal. Někdy se to daří a někdy moc ne. Máme v týmu kluky dobře technicky vybavené, ale vše začíná od dobré kondiční připravenosti a to je problém. Pro pracovní a studijní povinnosti nejsme všichni kondičně nějak moc v pohodě a to vše pak schováváme. A srovnání? Rozdíl mezi námi a mužstvy, která se umístila výš, je ten, že my potřebujeme mnoho šancí na vstřelení branky.

Upozornili na sebe na jaře někteří mladí hráči? Je možné, že pro podzim se do týmu mužů skutečně dostanou vaši nejlepší dorostenci?

Do mužstva se zapojil Vilém Horák, který může hrát ještě jeden rok za dorost. Všichni mladíci si postupně vytváří místo v týmu a začínají být vidět v ofenzívně kolektivním pojetím hry. Horší už je ta defenziva, ale to se vyladí. Dva nadějné mladíky máme na hostování v ligovém dorostu ve Vyškově, takže jsou pro nás zatím nepoužitelní. Snad na nás nezapomenou a vrátí se, samozřejmě pokud nebudou mířit výš. Všem hráčům přejeme volný fotbalový růst, zkušenost a práci ve vyšších soutěžích.

Proč klub nemá B mužstvo. Nechybí vám?

Kdo do fotbalu dělá, ví, proč nemáme B tým. Širší základnu bychom uvítali, ale vše chce svoje a B tým v současných podmínkách nic neřeší.

Myslíte, že Bučovice v příští sezoně konečně zaútočí na postup do krajského přeboru? Co by k tomu bylo potřeba?

Budeme se připravovat na soutěž a hrát tak, abychom měli ze hry a výsledků radost. Pokud by to bylo na postup? To by se toho muselo mnoho změnit…

Ale už přece přišly změny ve vedení klubu.

Na mimořádné valné hromadě bylo zvoleno nové vedení FC Bučovice, ale šlo pouze o legislativní změnu. Tito lidé pracují a táhnou klub. FC Bučovice je také v nelehké situaci, finanční i personální. Snad se vše podaří zvládnout společnými silami k lepšímu rozvoji kopané i sportu v Bučovicích.

Jak bude vypadat letní příprava na nový ročník?

Realizační tým se rozšířil o mého bratra Tomáše, který již v minulé sezoně zastával post hrajícího trenéra. Hodně mužstvu dává a bude těžké ho v poli nahradit, ale pořád s ním počítám. Do rodných Křižanovic odešel Brožina, který v Bučovicích působil třiadvacet let. Sedlář se vrátil do Nesovic. Měl by se nám vrátit Němec z vyškovského dorostu a máme rozjednána tři hostování. Uvidíme, co vyjde. Jinak by kádr měl zůstat stejný. Příprava proběhne tradičně na domácím hřišti a bude proložená zápasy o víkendech i v týdnu. Oficiálně jsme začali v úterý.

Přípravná utkání
Úterý 21. 7.
MFK Vyškov B – FCB 8:2
Neděle 26. 7.
FCB – Slovan Bzenec, 18.00
Středa 30. 7.
FCB – Svratka Brno, 18.00
Neděle 2. 8.
Lovčice – FCB, 17.00 hod, 2. kolo Krajského poháru FAČR
Středa 5. 8.
FCB – Sparta Brno, 17.30, v případě postupu v poháru 3. kolo
Neděle 9. 8.
FCB – Pačlavice, 17.30