Biatlonista Jan Burian válí i mezi dorostenci, na konci prázdnin potvrdil prvenství v národním poháru druhým a třetím místem v Letohradu. Uplynulý víkend se tam vrátil, na „republiku“ biatlonu na kolečkových lyžích. Přijel i výkvět Slovenska a Polska.

V sobotu běžel v kategorii dorostenec B rychlostní závod na sedm a půl kilometru. A ačkoli vítězství mu tentokrát zůstalo s velkým odstupem za Václavíkem z Jilemnice zapovězeno, od stříbra Poláka Janika ho dělilo jen půl sekundy. V barvách Nového Města na Moravě tak bral bronz. „Určitě mě to mrzí, půl vteřiny je nic, navíc jsem ztratil zbytečně čas na střelnici, měl jsem problémy se zbraní,“ podotkl Burian.

O den později nastoupil na start stíhacího závodu s pětisekundovými intervaly a brzy se chytil právě polského soupeře. Jenže přišel pád. „Sjel jsem ho a ve sjezdu jsme do zatáčky najeli zároveň. Neustáli jsme to. Nebudu se na to ale vymlouvat, nešla mi i střelba ve stoje,“ přiznal mladík z Drnovic. Nepřesná muška ho srazila až na šesté místo, ovšem vyšetření v nemocnici neodhalilo závažnější problém a vše spravilo několik stehů na ruce. Předchozí vítězství obhájil Václavík.