Proč jen tyto týmy z Kyjovska?

Pochází z Bukovan u Kyjova, takže když jsou tam nějaké zápasy mužstev z okolí, tak jí řeknu, ať si ten výsledek vybere. Ostatní už píše podle mého návodu. A ty svoje tipy ona stejně skoro vylosuje, protože fotbal opravdu moc nesleduje. No a mně to nevadí, protože na mužstva ze Slovácka se moc sázet nedá.

Jak to myslíte?

Nebo alespoň mně se na ně nedaří. Mám dojem, že to vždycky dopadne úplně jinak, než by mělo. Neprověřoval jsem to, ale vypadá to, že je to podle toho, kde jsou právě hody. (úsměv)

Takže vy fotbalové soutěže detailně sledujete?

Snažím se mít přehled a taky na fotbaly jezdím. Nejvíc do Křižanovic a hned potom do Vícemilic a do Brankovic. Oni hrají dopoledne. Ale byli jsme i v Pačlavicích a jinde.

Proč právě do Křižanovic?

Mám tam hodně kamarádů a z Bučovic jsou to dvě zastávky vlakem. Zastaví vám přímo u hřiště. A taky si tam udělali velice pěkný areálek. Moc se mně tam líbí. Hospůdka je přímo na placu, udírna. Dám si pivečko, klobásek. Teď tam mají i osvětlení. Akorát by se měly trochu posílit.

Pokračujte, to bude určitě zajímat i tamního trenéra.

Křižanovice hrály o postup s Pačlavicemi a hlavně se na to dalo dívat. Jenže odešli dva hráči a najednou jsou dole. Navrátil z Mouřínova a Raušer z Rašovic. Navrátil byl rychlý útočník, křídelník. Nic složitého, ale byl jak utržený vagón, jak dostal balon, tak už ho nikdo nezastavil. Raušer je zase klasický špílmachr. Ten to rozhazoval. Jen se podíval a už tam letěla přesná přihrávka. Takový mozek mužstva. Teď kope někde v Rakousku a Křižanovice se trápí.

Zdeněk Kunc z Bučovic obsadil v podzimní tipovací soutěži E.ON TIP LIZE třetí místo, zvítězila jeho manželka Ludmila.

Takže si spravujete chuť na zápasech u vás v Bučovicích?

Představte si, že já jsem u nás na fotbale nebyl od té doby, co přesídlil ze středu města tam nahoru (areál v Hájku nad Bučovicemi, pozn. red.). To je daleko, muselo by se jezdit autem a já nikoho nechci otravovat. Ale úspěšnost v tipování jsem na ně měl dobrou, teď hodně vyhrávají. Takže popřemýšlím, pokud Křižanovice přes zimu neposílí, tak možná na jaře začnu chodit na Bučovice.

Co říkáte na vzestup fotbalu ve Vyškově, kde se teď hraje moravskoslezská li­ga?

Zatím jsem se tam podívat nebyl, ale láká mě to. Výsledky sleduju, konec podzimu jim moc nevyšel. Bylo tam hodně remíz. Určitě se tam vypravím. Dřív jsme hodně jezdili do Drnovic, tedy když hrávaly první ligu. To byly časy! Škoda že je to pryč. Mně to chybí. Drnovice hrávaly v neděli dopoledne. Dobrý čas, odpoledne jste mohli jít na další zápas. Honza Gottvald byl u nás v Bučovicích na vojně a hrál za Rudou hvězdu, takže jsme se znali, ten nás tam stáhl. Ale ještě když hrával v Kyjově, tak jsme tam dost často jeli s ním. Kyjov tehdy byla velká fotbalová bašta.

Jak dlouho tipujete E.ON TIP ligu?

Dlouho a myslím si, že i celkem úspěšně. Končívám tak kolem desátého místa. Ale tohle byl úplně nejúspěšnější cyklus. Byl jsem třetí. A navíc paní Zajdáková, která skončila druhá, je moje sestra. Takže je to takový rodinný triumf.

Takže pod jejím stříbrem je také váš „rukopis"?

To ne, ona si tipuje sama. Ale nestydí se přijít pro radu a dost často s námi jezdí i na zápasy. Takže je to opravdu takové kolektivní dílko.

Jak jste na tom byl fotbalově zamlada vy?

Já jsem velký fotbalový fanoušek, závodně jsem nikdy nehrál, ale bratr byl hodně dobrý. Hrával za Bučovice levé křídlo. Ještě před Staňou Goliášem. Tehdy je trénoval doktor Cimbálek. Brácha vždycky vzpomíná, jak v roce 1955 skončili v kraji na třetím místě nebo jak jako dorostenci hráli předzápas na prvoligové Rudé hvězdě Brno. Když končili, bylo prý v ochozech stadionu za Lužánkami 25 tisíc diváků.