Důkazem vzrůstu vyškovského chodectví jsou i jejich úspěchy z uplynulého víkendu. Vyškované Anna Málková, Roman Weiter a Ĺubomír Bárdy se v sobotu totiž vydali na chodecké závody do Olomouce. A nevedli si tam vůbec špatně. Spíše naopak, několikrát se umístili na medailových pozicích.

Muži zde zahajovali soutěž družstev II. ligy. A pro klub AHA Vyškov bylo toto zahájení velice úspěšné. Prvním místem Roman Weiter a druhým místem Ĺubomír Bárdy získali pro družstvo mužů celkem dvacet bodů. „Svoji radost si ještě zvětšili i pěknými osobními rekordy,“ doplňuje jeden z trenérů AHA Vyškov Jiří Hajzler.

Pro ženy byl závod v Olomouci také mistrovstvím Moravy a Slezska na deset kilometrů. I tady měl klub AHA Vyškov své zastoupení v osobě ostřílené veteránky Anny Málkové.

„Ta svojí vytříbenou a technicky dokonalou chůzí i přes zdravotní problémy došla ve svém osobním rekordu,“ popsal vyškovský trenér Jiří Hajzler úspěch závodnice, která vybojovala svým výkonem třetí místo na Mistrovství Moravy a Slezska.