„Já jsem si to tady po několika letech především užíval. Vždyť je to vlastně moje domácí prostředí," říká dnes už volejbalová legenda Petr Chromý a čtyřnásobný plážový mistr republiky z let 1996, 1998, 1999 a 2001.

Pamatujete si, kdy a kde jste naposledy hrál mistrovství republiky, kdy a kde jste získal poslední medaili a jaká je vaše celková plážová bilance?

Poslední turnaj, to si opravdu nepamatuju. Možná to mohlo být v roce 2007 se Stejskalem. Poslední zlato je z roku 2001 a rok před tím to byl bronz.

Na který šampionát nebo zápas nejraději vzpomínáte?

Vyzdvihl bych dva tituly. Samozřejmě na první titul s Igorem Stejskalem se nezapomíná. V roce 1996 ve Slavkově nás čekal ve finále turnaje favorit Milan Džavoronok s Vencou Fikarem. Skvělá atmosféra, plné tribuny. A pak to je v roce 1999 noční finále na zámku ve Slavkově. Nejlepší turnaj co se týká návštěvy divácké a atmosféry na beachvolejbalu u nás. Myslím si, že tento turnaj nebyl překonán a v současné době ani nebude. S partnerem Daliborem Luskou se nám podařilo překvapit všechny soupeře a ve finále porazit bratry Beneše 2:0 na sety. Jako domácí pár nás podporovalo přes dva tisíce diváků, až z toho běhal mráz po zádech.

Co vás svedlo dohromady s Pavlem Kolářem? Představovali jste si, že postoupíte na mistrovství republiky?

Já ani Kolda už aktivně beach nehrajeme, on se věnuje jen šestkovému volejbalu. Ale naskytla se možnost zahrát si finálový turnaj regionů u nás doma ve Slavkově. Postupovat měly dva týmy, a tak jsme si říkali, že by to mohlo vyjít. Nakonec jsme postoupili bez problémů a soupeři nám nevzali ani jediný set.

Měli jste teď před šampionátem nějakou speciální přípravu? Jaké jste vlastně měli představy o umístění?

Příprava nebyla žádná. Pouze jeden hrací trénink. Já jsem si před měsícem natáhl úpon v rameni, a tak jsem byl rád, že jsem nakonec ve Slavkově vůbec mohl hrát. A Kolda šel z plné fyzické přípravy v extraligovém Zlíně, za který hraje.

Nedávno jste skončil v Bučovicích v šestkovém volejbalu, jaká je vaše sportovní aktivita v současné době?

V zimě si chodím zahrát krajský přebor za Lokomotivu – Ingstav Brno. Výborní spoluhráči, kteří věkem patří spíš už mezi veterány, ale volejbal za ty roky umějí. Takže je to parádní zahrání. Jinak u mě na sportovní hale v Rousínově máme amatérský klub badmintonu. To mě baví. Když vyjde čas, tak vyrazím na horském kole a v zimě na běžkách. Prostě snažím se dělat něco, kde se dá pořádně máknout na fyzičce.

Zmínil jste novou rousínovskou sportovní halu. Staráte se o její sportovní vytížení. Jaké významné akce tu už proběhly? Jaké chystáte a jak je hala využita veřejností nebo školami?

Akcí bylo plno a z těch významnějších bych zmínil přípravné zápasy extraligových volejbalistů Brna a Zlína, finálový turnaj mistroství republiky ve futsale juniorů a kadetů, který pořádalo Tango Brno. Florbalisté z Bučovic u nás hráli poslední turnaj, na kterém se jim podařilo potvrdit postup do druhé ligy. Velkou akci chystáme na nadcházející víkend. Na volejbalový turnaj mužů přijede osm týmů z druhých lig a krajských přeborů. A o dalším víkendu se naplno rozjedou florbalové soutěže, které zde na hale jsou v podstatě skoro každou sobotu a neděli. Ve futsale budou letos k vidění zápasy druhé ligy. Konají se zde i turnaje pro fotbalové přípravky a žáky. Jedním z pořadatelů je i prvoligová Zbrojovka Brno. Škola v Rousínově halu využívá v dopoledních hodinách a fungují zde i kroužky florbalový a volejbalový.

Na co se těšíte nejvíc?

Těch dobrých akcí je víc. Že bych se přímo těšil, to asi ani ne, ale velmi zajímavé bude třeba první rousínovské florbalové derby. V Rousínově totiž už máme dva kluby. Loni vznikl první, letos se přidal další.