Ivanovice - Jihomoravská liga florbalistů má stále pauzu, tedy i Ivanovice a bučovické „béčko“. Kolotoč střetnutí a turnajů se znovu rozběhne až tento víkend, přesto se na začátku týdne přerozdělovaly body. Vysvětlení? Tišnovští Paladins porušili stanovená pravidla ohledně hráčské působnosti a z kontumačních trestů profitoval i ivanovický Sokol.

Problém Paladins vznikl kvůli neoprávněným startům jejich člena Zdeňka Trojánka. „Tento hráč neměl zaplacenou licenci tak, aby mohl oprávněně startovat. Několikrát jsme klub upozorňovali, aby situaci vyřešil, ale nestalo se. Rozhodli jsme se tak potrestat ho kontumací zápasů, v nichž nastoupil,“ vysvětlil sekretář Jihomoravské a Zlínské florbalové unie Petr Šíma.

Tišnovští tak mimo sportovní halu ztratili několik dobrých výsledků. Z dosavadních desíti odehraných duelů se zpětně „dočkali“ pěti kontumací v jejich neprospěch. A to včetně toho, v němž narazili právě na nováčka soutěže z Ivanovic na Hané. Původně se soupeři o body podělili po remíze 4:4.

Sokol díky tomu získal do své sbírky čtrnácti dosažených bodů další dva a minimálně do soboty se přehoupl do horní poloviny pořadí. Je šestý z třinácti. „Samozřejmě jsou to dva body navíc a jsme za ně rádi. Škoda, že jsme to neuhráli přímo na hřišti, pocitově je to samozřejmě jiné, ale potřebujeme každý bod. Šesté místo je výborné,“ uvedl týmový brankář a vedoucí Michal Večeřa.

Pro další celek krajské ligy z Vyškovska, bučovické Dynamo, se nic nemění. Zůstává čtvrtý s dvaadvaceti body. Už v sobotu ale může své postavení vylepšit, když jako pořadatel bude hostit pět dalších týmů v prostorách haly v Morkovicích-Slížanech. Aktuální kvality dvou z nich také prověří, od desíti hodin nastoupí proti poslednímu Mikulovu, ve tři odpoledne změří síly s Atlasem ČKD Blansko B. Ivanovičtí mají ještě klid sportovních zbraní.