Další výškový tábor postavili na bronzovém druholigovém stupínku, který dobyli minulý týden doma proti brněnskému Nasanu. Splnili tak smělý předsezonní cíl. „Pro nás všechny je to velká odměna za předsezonní přípravu a celoroční práci," podotkl prezident a dlouholetá hlavní tažná síla Amoru Antonín Petlach.

Třetí místo ve druhé lize. Vlastně jen dvě příčky za postupem do nejvyšší české soutěže. Jak to zní?

Skvěle. Zvlášť když v letošní sezoně, na rozdíl od té loňské, nás provázela spousta zranění, absencí, jen těžko jsme se scházeli v kompletní sestavě. S třetím místem jsme a musíme být spokojeni, je to další splněná meta.

Málem jste na ni ale nešlápli, doma proti Nasanu jste ji potřebovali potvrdit a dlouho se hosté drželi v závěsu…

Je to tak, bohužel ten poslední krok byl možná těžší, než jsme čekali. První půlku jsme nehráli vůbec dobře, Nasan chtěl jen bránit a čekal na brejky. My dělali do poločasu obrovské chyby a pak to horko těžko doháněli. Brno hrálo to, co může, a my nedokázali hned zareagovat. Až v závěru jsme přeci jen odskočili a pak už to bylo jednoznačné i díky jejich hodně nepovedené power-play.

Hrálo roli třeba i podcenění?

Nemyslím si, spíš hosté prostě vyrobili defenzivní beton a my to zkoušeli moc stereotypně. Navíc mě překvapilo, že jsme byli zbytečně nervózní. Asi tu vidinu třetího místa brali všichni přehnaně prestižně. Víme, že historické třetí místo je úspěch, ale tady nás to svazovalo. Naštěstí se to povedlo.

Co bude dál? Kam se teď bude Amor vyvíjet?

V plánu je příští rok něco změnit a nemělo by toho být málo. Máme to už namyšlené, otázkou je, jestli se nám to povede. Půjde o změny hráčské asi na čtyřech postech, když dotáhneme jednání k úspěšnému konci, tak věřím, že budeme ještě silnější.

Půjde jen o kádr, nebo se zaměříte třeba i na trochu jinou herní taktiku?

Určitě, i v tom se chceme zase posunout dál. Myslím, že neřeknu žádné tajemství, když prozradím i to, že hledáme trenéra. Nic proti Tomáši Galiovi, ale on je platný jako hráč, chceme ho na hřišti a my potřebujeme někoho, kdo bude na lavičce. Takže tam by se měla objevit nová tvář.

Prozradíte už nějaká jména?

Nezlobte se, zatím ne, vše je v jednání. Ale víte jak, vždycky je to o penězích. Otázka je, kolik se nám podaří sehnat na sezonu, shánět finance je čím dál těžší, a tím pádem je náročnější i hrát. Samozřejmě máme priority, hlavní je nový trenér, a když to půjde, tak posílit dál. To je jasně dané. Prostě pokud seženeme peníze, uděláme všechno proto, aby přišli i noví hráči. Jak bude něco hotové, dáme hned fanouškům vědět.

Na zápasy chodí stovky diváků. To je asi nejpádnější důkaz, že futsal a Amor zakořenil zvlášť v posledních letech ve Vyškově výborně a vznikla nová sportovní tradice, souhlasíte?

Přesně tak to cítím také. Jsme za to strašně rádi a fanouškům za podporu strašně děkujeme. Je na čem stavět, ale samozřejmě na druhou stranu člověk nesmí zakrnět. Chceme náš futsal ještě zatraktivnit a zaplnit tribuny ještě víc.

Amor Vyškov

II. liga – skupina východ

Nejvyšší výhra: Bílovice 8:2

Nejvyšší porážka: Ž. Vlci Brno 1:8

Konečná tabulka:

1. Agr. Brno 18 16 1 1 122:41 49
2. Jeseník 18 14 2 2 95:50 44
3. Amor Vyš. 18 10 1 7 90:72 31
4. Ostrava 18 9 4 5 83:71 31
5. Ž.Vl. Brno 18 8 3 7 63:59 27
6. Vítkovice 18 8 1 9 75:72 25
7. Volfířov 18 7 1 10 104:115 22
8. Bílovice 18 4 3 11 60:76 15
9. Nasan Br. 18 2 4 12 55:101 10
10. Pardub. 18 1 2 15 37:127 5