Ivanovičtí florbalisté by při sobotním turnaji jihomoravské ligy mužů v Morkovicích-Slížanech možná brali i zlatou střední cestu. Těsně před polednem se vrhnou do boje proti Adamovu, tedy proti dalšímu celku, kterého se týká sestupový strašák. „Do toho vkládáme velké naděje. Pokud s nimi získáme, dostaneme se do klidnějších pozice pro zbytek sezony. Budou to moc důležité body," zdůraznil hrající šéf týmu Petr Heroudek. Zvlášť, když odpoledne se budou muset poměřit s lídrem ligy Boskovicemi.

Hodně nepřehledná. Taková je třináctičlenná ligová tabulka po polovině soutěže. Ivanovice jsou třetí od konce, tedy podle všeho na sestupové pozici, ovšem na osmé místo ztrácí jediný bod a na šesté pět, zatímco za sebou mají odstup. Právě jejich dnešní výkon a výsledek tak může poodhalit, jakým směrem se bude ubírat jejich cesta dál.

Pod sebe mohou už dopoledne stlačit Adamov. „To je reálné, bodů sice mají víc, než bych čekal, ale chce to jeden dva góly hned na začátku, uklidnit se a chytneme se. My je posledně poměrně snadno přejeli, jestli si nechceme dělat zbytečné problémy dál, musíme to zopakovat," řekl útočník Jiří Šimek. Se spoluhráči první vzájemný zápas zvládli v poměru 8:2.

První překážku na cestě ke splnění ivanovického cíle postavila chřipková epidemie. „S tím bude asi problém, v pondělí nás bylo málo i na trénink, zrušili jsme ho. Uvidíme, kolik lidí bude chybět, ale už teď vím, že potíže má střelec Jirka Pochylý, zdravotně není v pohodě ani gólman Michal Večeřa," jmenoval Heroudek.

Ať už v jakékoli sestavě, v posledním utkání celého turnaje budou muset Ivanovice vzdorovat tlaku silných Boskovic. Aspirant na postup, jenž z šestnácti odehraných partií odcházel ze hřiště poražen jedinkrát, má v kádru druhého nejlepšího hráče kanadského bodování Jana Kšicu a může se opřít i o gólmana s druhými nejlepšími statistikami Radima Kapouna.

Ze Sokolů je tak cítit pochopitelný respekt. „Je to jasné, chce to hrát hodně zezadu, snažit se proměnit nějaké brejky a hlavně všechno důsledně a soustředěně," připomněl vedoucí ivanovické družiny.

Taktika tak bude hodně podobná té, která na favorita dvě třetiny platila při posledním střetu na začátku prosince v Letovicích. Tam outsider odpadl až v závěru a podlehl 2:6. „Drželi jsme to, přesvědčili jsme se, že i s nimi můžeme něco uhrát. Bude to spíš o tom překvapit, remíza by byla skvělá a zase by to byl zlatý bod na cestě k ligové záchraně," dodal.

První s druhým

Celodenní florbalový program kromě jmenovaných obohatí i Gullivers Sokol Brno I B, Telnice a brněnské Židenice B. Pikantní bude určitě hlavně souboj druhého s prvním, tedy Telnic s Boskovicemi. První buly se plánuje na devět hodin, hrát by se mělo až do sedmnácti hodin.

Jihomoravská liga

Sobota 19. ledna

Hala Morkovice-Slížany

Sokol Ivanovice na Hané – Sokol Adamov (11.40), Boskovice – Ivanovice (15.40).