Jaká je podstata vašich návrhů?

První liga, tedy druhá nejvyšší česká soutěž, by měla dvacet účastníků regionálně rozdělených do dvou skupin. Po základní části by nejlepší, asi po šesti z obou oddělení, hráli o postup do extraligy, zbývající dvě čtveřice o záchranu. V každém případě by zůstal jen jeden hrací víkendový den a možná po vzoru extraligy i s jen jediným zápasem.

Víte, kdo vás bude podporovat?

Především věřím, že pro změnu je čas a konečně i vůle. Na jednání budou zástupci všech prvoligových klubů a pěti ze tří skupin druhých lig. Tedy podle pořadí, z prvních pěti míst. Už to, že všichni slíbili účast, o něčem vypovídá. Některé druholigové kluby by si rády první ligu zahrály, ale při současném herním systému to prostě není z mnoha důvodů možné. I my jsme proto po pěti jasných vítězstvích stále ve druhé lize.

Jaký bude další postup, když se skutečně dohodnete na změnách?

Především já tam pojedu s Martinem Hrochem, který tyto změny podporuje a jehož slovo má v českém volejbalu velkou váhu. Pokud se skutečně dohodneme, a já věřím, že ano, pak by se tím do 15. března zabývalo vedení svazu a od podzimu by se první liga mohla hrát novým systémem.

Za účasti Sokola Bučovice?

Pokud by se první liga hrála takto, tak máme eminentní zájem v takové soutěži startovat.