Jeho svěřenci bojovali v základní skupině B, v níž se potkali s rivalem z Bučovic. A vzájemný zápas dopadl už tak nějak tradičně. S několikanásobným vítězem první ligy Holubičtí drželi krok, jenže v koncovkách setů se projevila bučovická zkušenost. „V krizových chvilkách to prostě zvládají lépe a přehrávají nás," dodal kouč.

Bučovice vyhrály 26:24 a 25:20. „V prvním setu se hrálo vyrovnaně a jsme rádi, že jsme to zvládli, dál už jsme vývoj kontrolovali," stručně zhodnotil lodivod vítězů Zbyněk Čížek. Ten s mužstvem postoupil do závěrečných bojů z prvního místa skupiny, když hladce přešel přes juniory Drásova i přes druholigového nováčka ze Žďáru nad Sázavou. Z druhého místa se ale dál dostali i okresní kolegové.

Různá semifinále

Jenže v semifinále se osudy těchto týmů rozdělily. Můžou za to domácí, kteří jako vítězové skupiny A protivníkům z Holubic nedali šanci. Krátký dvousetový proces a hotovo. Ani druhá dvojice se o postup nepřetahovala, Bučovičtí přejeli Volejbal Brno B.

Finále, to už bylo o poznání vyrovnanější. Nadšení domácí dokázali Bučovicím vzít úvodní dějství a už chtěli nakročit do kýženého finále, jenže Bučovice to nedopustily. Stav setů srovnaly, v tiebreaku sice prohrávaly 7:8, ale pak už dominovaly až do konce 15:9. „Drásov na začátku lépe podával i přijímal a vedl zaslouženě. Museli jsme přidat, začalo se dařit na servisu i útoku. V tiebreaku jsme našli silné postavení, třikrát zablokovali útok kůlem a domácí už dostali dolů," popsal Čížek.

Jeho družina si tak připsala po Lulči a Holubicích třetí turnajový primát za sebou. „Jsem spokojený s výsledkem i výkonem nových hráčů. Petr Nezdařil byl nejlepším přihrávajícím smečařem turnaje, na postu univerzála jsem zkoušel Petra Doubravského a hodně pomohl. No a snad po roční přestávce se do týmu vrátil Michal Mikula a ukázal, že tam patří," chválil Čížek.

Smutnit nemuseli ani Holubičtí. Pro někoho snad překvapivě zdolali Volejbal Brno a ukořistili tak třetí příčku.

Turnaj Drásov

Skupina A: Drásov, junioři Brna, volejbal Brno B, Sešlost.

Skupina B: Bučovice, Holubice, Žďár nad Sázavou, junioři Drásova. Finále: Bučovice – Drásov 2:1. O 3. místo: Holubice – Volejbal Brno 2:0.