Hvězdný výkon Vyškovska: Kdo se potkal s formou? nakrojil svůj druhý dvanáctiměsíční cyklus. Anketa Vyškovského deníku Rovnosti, v níž sportovní redaktoři předkládají vždy po dvou měsících pětici úspěšných v tom období, už má své rozřešení pro leden a únor. A to premiérově člen mužstva, tedy z týmového sportu. Lukáš Janků, brankář vyškovských Svišťů.

O tom, že krajský přebor hrající celek MBK měl v pětadvacetiletém gólmanovi oporu, nemůže být žádných pochyb. Borec, ostřílený mimo jiné juniorskou extraligou ze Vsetína či Žiliny a zahraničním angažmá v chorvatském Záhřebu, držel své mužstvo nad vodou. Zvlášť v utkáních v Boskovicích a Uherském Brodu. „Nemá nejlepší brankářská čísla, ale je to chybami obrany a zápasy, kde jsme dostali výprask. On sám chytal čím dál lépe a panuje s ním spokojenost. Patří každopádně ke špičce krajské ligy, doufám, že zůstane,“ pochválil sekretář klubu Karel Gamba.

Brankářská jednička Svišťů se tak co nevidět usadí do vyškovské redakce, aby ho mohli jeho příznivci vyzpovídat. „Jsem moc potěšen, že jsem v anketě byl a ještě víc, že jsem vyhrál. Díky i vyškovskému hokeji, že mi umožňuje u nich chytat,“ přiblížil své pocity Janků.

Výsledky:

Jan Burian 68
Jaromír Grim 11
Lukáš Janků 436
Martin Houšť 6
Romana Vlašínová 358