Z osmi vyškovských gólů je podepsán pod sedmi. Na podzim v domácí hale remizoval Pivovar s týmem z Brna-Bosonoh 6:6 a byla to každopádně nečekaná ztráta. Z odvety, která se hrála v hale v Bohunicích, si přivezl výhru 8:4.

„Ale nebyla to samozřejmě jen jeho zásluha. Když jsme zjistili, že jeho hra na soupeře platí, začali jsme hrát systémem vše na Čtvrtníčka a on ty akce dokázal zakončovat,“ vysvětlil podstatu nevídaného střeleckého koncertu trenér Pivovaru Libor Šmarda.

Ale ani vždy dobře naladěný vyškovský střelec si mimořádné zásluhy nepřisuzuje. „Ale mně se přece nedařilo, vždyť jsem dalších osm šancí spálil,“ nečekaně opáčil na otázku na příčiny tak zdařilého vystoupení. Na hrotu těžil především z přihrávek Romana Lžičaře. „Žádnou spolupráci nenacvičujeme, ale je pravda, že Béda přihrávkami vždycky hledá především mě,“ nepřímo poděkoval spoluhráči.

Hladké vítězství hostů se zrodilo až ve druhém poločase. Trenér Šmarda ovšem přiznává, že ze zápasu měl obavy. Chyběli mu hráči, kteří se už věnují velkému fotbalu, a navíc Lžičař měl v nohou odpoledních devadesát minut na trávníku. „Ale soupeř na tom byl asi podobně. Nás odjelo z Vyškova jen šest do pole a po cestě se k nám přidal Martin Jakeš, s tím, že po zranění se cítí dobře a že to chce zkusit. Bosonohy s námi stačily držet krok do poločasu, ale potom, co Čtvrtníček zůstal pendlovat jen na hrotu, už to byla jasná záležitost,“ konstatoval Šmarda.

Dlouholetý kouč tušil, že Čtvrtníček má svůj den, ale že nastřílí sem gólů, to rozhodně tušit nemohl. „V poločase to bylo jen dva dva, ale já mu říkal, že na něho nemají a že dnes může nastřílet hromadu gólů. Ale sedm v jednom utkání si v tak vysoké soutěži opravdu nepamatuju. V okresním přeboru se to občas stane, ale v divizi, to je skutečně unikát,“ chválil střelce Šmarda.

I Josef Čtvrtníček připouští, že tohle je jeho nový střelecký rekord. „Tolik gólů jsem určitě v jednom utkání nikdy nedal. Loni, myslím, že proti béčku Helasu to byly čtyři nebo pět. Opravdu nevím, statistiku si nevedu,“ skromně odmítá gratulace.

V pátečním utkání v domácí hale proti Žabinským Vlkům (v ZŠ Purkyňova od 20.00 hodin) ale bude střelec mužstvu chybět. Je kmenovým hráčem prvoligového Slovácka a v tréninku si poranil koleno. „Mám to celé oteklé a zatím chodím o berlích. Zatím nevíme, jak vypadají vazy, ale doufám, že to nic vážného nebude,“ přeje si střelecký rekordman rychlý návrat na pažit i palubovku.