Do Dědic přijel tradiční sok vyškovského volejbalu ve druhé lize Sokol Letovice. Ten se netají přáním vrátit se mezi ligovou společnost a zejména průběh dopoledního utkání proti odevzdanému soupeři podle toho vypadal.

Hostům stačilo šedesát minut k jasnému vítězství. „Určitě to byla zatím naše nejsnadnější výhra. Tady se většinou trápíme, je tu výrazně jiné prostředí než u nás, ale dnes nás nepřekvapili ničím. Je vidět, že spousta kluků odešla do Vyškova a kvalita mužstva šla výrazně dolů," konstatoval trenér letovických sokolů Milan Reitschmied.

Oslabení dědických sokolů je opravdu citelné, ale přesto v mužstvu zůstalo několik zkušených hráčů na to, aby soupeři kladli větší odpor. „Jsem tu podruhé, hraje tu můj syn, a dnes mě Dědice zklamaly. Minule proti Tesle to bylo celkem dobré, ale teď naopak všechno špatně. Podání i příjem, mnoho nevynucených chyb a co mě překvapilo nejvíc, místy pro mě nebojovný až odevzdaný výkon. Vždyť přece není možné, aby vám soupeř udělal šňůru šest sedm a víc bodů za sebou a nic se s tím nedělalo. Neuhrát v setu dvacet bodů, je skoro ostuda," popsal hru domácích známý vyškovský volejbalový odborník Josef Řezníček.

Druhý zápas byl vyrovnanější a Dědičtí v něm uhráli alespoň jeden set. Při italském způsobu bodování se ale bod přiděluje až za dva. Kapitán týmu Libor Trpík neduhy týmu zná a věří, že mužstvo může tomu nejhoršímu, tedy sestupu, uniknout. „Věřím, že bodovat začneme. Dáváme dohromady nové mužstvo, herně se poznáváme za pochodu. Někdy to sedne a vypadá to nadějně, ale pak pustíme šňůru třeba i desíti bodů. Zatím to vypadá beznadějně, ale my budeme o záchranu bojovat. Na špičku tabulky samozřejmě nemáme, takže se zaměříme na zápasy s celky ze spodku. Tedy ty pro nás hratelnější, které teď budeme mít většinou doma," věří dědický kapitán.

Výzva do Vyškova

Výpadek domácí sokoly potkal i v posledním setu dvojutkání. V tabulce samozřejmě zůstali poslední, Letovice vystoupily do horní poloviny na páté místo.

Názor Milana Reitschmieda na možný útok na postup bude více zajímat hráče Vyškova, který vyhrál v Tišnově 3:0 a 3:2 a je třetí. „Po sestupu jsme se chtěli okamžitě vrátit, ale nevyšlo to. Postupové ambice trvají, ale letošek je pro nás specifický. Během dvou měsíců jsme přišli o tři smečaře a výkony šly dolů. Navíc kádr Tesly Brno, který minulý rok hrál první národní ligu, je někde úplně jinde. Mám dojem, že je jasné, kdo letos vyhraje, a bojím se, že nebudou chtít postupovat a bude to zabukovaná soutěž jako druhá liga. To by byla škoda, protože krajský přebor je velice kvalitní soutěž," dodal trenér letovických sokolů.

Krajský přebor I. třídy - 13. a 14. kolo:

Dědice – Letovice 0:3 (-18, –14, –12), 1:3 (-21, –14, 22, –14).

Sestava Dědic: Trpík, Graclík, Kresa, Musil, Koudelka, Řezníček, Duda, Neubauer, Burian, R. Kříž, Ovčačík.

Tišnov – Vyškov 0:3 (-31, –22, –18), 2:3 (23, 24, –19, –16 , –13).