Starší žáci a žákyně bojovali o tituly v Mohelnici a dědická Barbora Procházková to ve své váze do 40 kilogramů dotáhla až do finále a má stříbrnou medaili. Do desítky nejlepších se vešli ještě chlapci Martin Gibala (7. místo do 46 kg), Daniel Brázdil (8. místo do 46 kg) a Filip Dvořák (7 místo do 38 kg). Přebor mladších žáků v Chomutově Dědičtí neobsadili, přestože Dominik Kalášek postup vybojoval, ale před soutěží onemocněl. Dorostenci se utkali v Plzni. Bronz si přivezl Lukáš Dvořák a Daniel Brázdil skončil čtvrtý.

„Oba turnaje hodnotíme jako výborný vrchol dobré sezony. Barbořino stříbro je skvělé, ale my si ceníme všech umístění v první desítce. Velkou smůlu měl Lukáš Dvořák, který pro drobnou chybičku přišel o finále, kde by měl velkou šanci vyhrát. Škoda, byl by to jeho čtvrtý titul v řadě. Naopak mile nás překvapil Daniel Brázdil, který je věkem ještě žák a jeho čtvrté místo mezi dorostenci je velkým příslibem do budoucna. Totéž platí i o Dominiku Kaláškovi, který by Chomutově měl šanci bojovat o přední umístění,“ sdělil trenér dědických judistů Zbyněk Dvořák.

Do výčtu víkendových úspěchů Dědic určitě patří i třetí místa Filipa Prchala a Mariana Čeki na mistrovství Moravy benjamínků, tedy nejmladší kategorie juda a také páté místo Milana Piluši a sedmé Jáchyma Kříže.

Mistrovství republiky čeká o nadcházejícím víkendu i muže. Dědice měly mít dvě želízka v ohni, ale Pavel Šabacký i Jiří Přikryl jsou zranění. „Lepší vyhlídky měl Jirka Přikryl. Věřím, že by skončil do šestého místa. Nyní naše borce čekají jednorázové turnaje a po Novém roce zase začnou kvalifikační turnaje nové sezony,“ dodal Dvořák.