Milovníci hry pod vysokou sítí mají před sebou lahůdku, střet dvou týmů z Vyškovska. Zástupci okresního města vyzvou bučovické Sokoly, přičemž přehnané naděje na pokoření loňského mistra si nedělají. „Vidím to asi tak stejně jako v každém vzájemném utkání s nimi. Bučovice jsou velkým favoritem, jsou výkonnostně prostě nad námi. A my, když se nám bude dost dařit, můžeme uhrát nějaký ten set,“ nezastíral kouč Čestmír Luska.

Všichni, co druholigovou skupinu C nějaký ten pátek sledují, pasují Bučovice znovu do role celkového vítěze. Poslední dva roky doslova dominovaly a v létě znovu posílily. Za sebou mají dvojutkání v Nivnici a Ostravě, čtyři očekávaná vítězství.

Na druhou stranu hlavně v ostravské odvetě měly namále, svoji převahu musely dokazovat až v tiebreaku. „To nebylo úplně ideální, doufám, že už předvedeme lepší výkon než tam. Chyběla ta správná koncentrace. Ještě jsme nehráli podle mě s mančafty z předpokládané elitní pětky, takže tyhle zápasy máme zvládat. K horšímu zápasu od nás přispěla i marodka, ale lepší se to, už se vyprazdňuje,“ prohlásil manažer a kouč Sokolů Zbyněk Čížek. K dispozici má rekonvalescenta Jelínka, dohromady se dal Pavlík, zkoušet už to na smeči bude i jedna z letních posil Hovorka. Naopak oželet ještě musí Mikulu díky problému s kolenem a Sekaninu, jehož návrat po těžkém zranění je ještě daleko.

Ani sobotním domácím se neskládá základní sestava snadno. „Jsme na tom špatně hlavně smečařsky. Kvůli ramenu je pořád mimo Martin Kříž, i když už začíná pomalu trénovat, zraněný kotník z přípravy do hry ještě nepustí ani Jirku Groška. To je minus, zaskakuje tam Marek Musil nebo třeba už Jiří Chládek, ten by se měl vrátit. Smečařský post nás teď trápí,“ potvrdil Luska.

Dosavadní výsledky týmu ale tak černě nevidí, byť jeho svěřenci vyhráli ze čtyř možností jen jednou v Ostravě. „Měli jsme těžké rozlosování a pořád máme, Hlučín, teď Bučovice, pak Drásov, moc jsme nečekali, že něco uhrajeme. Zatím jsme to zvládli se ctí, žádná ostuda nebo nic podobného. První výhru taky máme,“ viděl pozitiva vyškovský lodivod.

Svou roli může v derby výjimečně sehrát i další věc. Míče. Domácí mají k dispozici pro hru jen starý typ. Na nové, více a často nevyzpytatelně plachtící, si teprve zvykají na půdě soupeřů. Naopak Bučovičtí už hrají všude s novými a návrat k původním pro ně může být složitější. „Lítají opravdu jinak. Máme určitý počet hráčů, kteří dávají přednost skákavému servisu a ostatní zase volí plachtu, takže úplně zásadní důsledky by to pro nás mít nemělo. Projevit se to ale může. Věřím, že si s tím poradíme, připravovali jsme se na to, trénovali jsme se sadou starých balónů,“ řekl Čížek.

Třetí druholigový tým z Vyškovska je zatím bez výhry. Předposlední Holubice se to pokusí změnit na hřišti poslední Nivnice.

II. liga

Skupina C – sobota 15. října, 10.00 a 14.00 hodin

Volejbal Vyškov – Sokol Bučovice
Nivnice – TJ Holubice