Hodně zajímavý florbalový duel se hrál v sobotu v hale ve Slavkově u Brna. Průběžně druzí domácí tam v jihomoravském přeboru mužů přivítali třetí hosty, kteří necestovali daleko. Na daleko ostřílenějšího protivníka se premiérově pokoušel vyzrát benjamínek mistrovských soutěží Framoz Rousínov. Marně. „Nevím, co říct, věřili jsme si a teď z toho máme hodně špatný pocit," hlesl po zápase šéf nováčka Jakub Němec.

Týmy už se potkaly v letní přípravě, ale tam nemohlo být o kompletních sestavách ani řeč. Rousínovští si tehdy připsali vysokou výhru, ale ta díky oslabeným kádrům ztratila na hodnotě. A ani tentokrát nešlo o nejsilnější možné složení, domácím chyběl exrousínovský Růžička, hosté na tom byli o dost hůř, absence hlásili bratři Kapounkovi, Lehký a Bartošek.

Gól v oslabení

Možná i proto se pustili do sobotního utkání s větší vervou. A domácí v úvodu přehrávali. „Ze začátku to od nás bylo hodně nervózní, byl poznat měsíc pauzičky, měli jsme s nimi co dělat. Hodně nás zatlačili. Ale my jsme ani nic jiného neočekávali," omlouval slabší nástup gólman a vedoucí Ezamontu Jan Šícha. Framoz byl za aktivitu odměněn vedením, které zařídil už po pár minutách Svoboda.

Domácí paradoxně uklidnila a nastartovala přesilovka soupeře. V ní totiž utekli do brejku a nejlepší střelec mužstva Marcel Knesl srovnal. Tak skončila první třetina, ve druhé padla jediná branka, na svědomí ji měl slavkovský Jakub Holomek. „Jak jsme dali první gól v oslabení, vše bylo jinak. Rozhodly ty přesilovky. Měli jich dost, neproměnili, navíc inkasovali. Nám se to povedlo líp," konstatoval Šícha.

Ve třetí části hry už na hřišti vládlo jedno družstvo. Pořadatelé turnaje rozvlnili síť soupeřovy svatyně ještě třikrát díky Třískovi a dvakrát Kneslovi, který tak zkompletoval hattrick. Bez výrazných potíží si pohlídali bezpečné vítězství 5:1 a rozesmutněli hosty. „Projevilo se určitě, že čtyři klíčoví hráči chyběli. Ale může za to hlavně herní nepohoda, hlavně střelecká. Kluci se pořád nemůžou nějak chytnout, bojujeme s tím už několikátý turnaj a k tomu se nám na paty lepí smůla. Slavkov byl lepší, bylo vidět, že zkušenosti jeho borců jsou obrovské," uznal Němec.

Prokletá Mendelka

Ezamont si upevnil druhou příčku a pokukoval i po první. Jenže to by musel překonat MZLU Brno. Na první pohled by devátí vysokoškoláci neměli pro něj být nepřekonatelnou překážkou, jenže vzájemná bilance mluví v jeho neprospěch a o víkendu ji nevylepšil. „Je to zakleté, hraje se nám špatně proti jejich kompaktnímu obrannému bloku, hrají florbal čtyřmi lidmi před brankou. Nechtělo nám to tam spadnout a jim zase všechno. Navíc jsme jim tři góly připravili sami," spílal Šícha po porážce 3:6.

Ani rousínovská družina neslavila. Znovu bleskově vedla, přesto nešťastně nestačila na Florec Brno v poměru 3:4. „Tahali jsme se dlouho o vítězství, škoda. Máme teď prostě problém se zakončením a nedaří se. Chybu jsem udělal i já, stáhl jsem to na dvě pětky už pozdě, měl jsem to udělat dřív," přiznal svou část viny Němec.

Jihomoravský přebor - Divize B, Slavkov u Brna

FbC Ezamont Slavkov – FBK Framoz Rousínov 5:1 (1:1, 1:0, 3:0), Knesl 3, Tříska, Holomek – Svoboda.

VSK MZLU Brno – FbC Ezamont Slavkov 6:3

FBK Framoz Rousínov – Florec Brno 3:4