V ní se o prakticky dvojnásobné body utkalo družstvo Holubic proti Vyškovu. Velkého favorita duel neměl, a to se také potvrdilo. Nikoli tak, že by diváci sledovali nějaké neobyčejně vyrovnaná střetnutí, ale jejich průběh se lišil jako noc a den.

Holubice na rozdíl od sobotních hostů v úvodním letošním dvojkole neklopýtly, a tak více na koni měly mít přeci jenom ony. Vyškovské navíc trápila znovu ne úplně ideální sestava, i když přesný počet osmi připravených hráčů byl pořád lepší než v minulých týdnech.

V prvním zápase vycházelo všechno skvěle Holubicím. Hosté naopak kazili, ani trochu nepřipomínali obhájce loňského celkového vítězství a byli zralí na pořádný výprask. Ten jim také domácí uštědřili s čestnou výjimkou druhé sady, v níž se rozhodovalo až v koncovce. „Měli jsme tam bodové šance na vyrovnání stavu, ale přišel náš úder do zámezí, holubický blok a bylo jasno. Jeli jsme jen s jedním blokařem a bylo to znát,“ uvedl vedoucí hostů Tomáš Luska. Holubice vyhrály 3:0.

Druhý duel ale neměl se svým předchůdcem nic společného. Role se totiž naprosto vyměnily. Domácí najednou měli plné ruce práce s nápaditou hrou Vyškova a ten pohodlně kráčel alespoň k jedné výhře, a to dokonce zvdál i bez ztráty setu.

„Najednou jsme hráli úplně jinak, vše vycházelo a my byli v pohodě. Vše, co bylo předtím špatně, už šlo. V útoku se prosazoval Kříž i Bednář. Škoda úvodní prohry, ale teď zase víme, že můžeme i s oslabenou sestavou hrát dobře s kýmkoli,“ dodal Luska.