A právě uherskohradišťská hala Vyškovanky v úvodu dost potrápila. „V prvním setu jsme si těžko zvykaly na velkou halu a celý set prohrávaly až s desetimíčovým rozdílem,“ uvedl týmový trenér Josef Řezníček. Ve druhém setu dopoledního utkání se děvčata zlepšila a rozhodla až koncovka, která se lépe vydařila domácím. I přesto, že po zbytek prvního zápasu byly síly velmi vyrovnané, nedokázaly Vyškovanky otočit skóre ve svůj prospěch a podlehly Uherskému Hradišti 2:3 na sety.

K odvetě nastoupila děvčata s cílem oplatit hráčkám Slovácké Slavie porážku z prvního střetu. „Předváděly jsme od začátku vynikající hru a přehrávaly domácí ve všech směrech,“ informoval Řezníček. Hladce tak vyhrály první dva sety, ale problém na ně čekal ve třetí sadě. Zranila se vyškovská kapitánka Alena Crhonková a směr zápasu se obrátil.

Hradišťanky vyhrály třetí set a vypadalo to, že se tak stane i v tom posledním. V dramatickém závěru se však dařilo lépe Vyškovankám a oplatily tak protihráčkám nevyvedenou koncovku z prvního utkání. Hostující tým zvítězil v odpoledním utkání 3:1.

Nyní je Vyškov s devatenácti body v tabulce druhý za prvním celkem Zlína.