Vyškovský klub je pořadatelem závodu a děvčata se již tradičně předvedou ve čtyřech kategoriích, do kterých jsou zařazeny podle věkového kriteria. „Na startu budou všechny věkové kategorie oddílů moderní gymnastiky z jižní Moravy a Zlínska. Jde o rozhodující závod pro kvalifikaci na mistrovství republiky, které Trasko pořádá třicátého listopadu v prostějovské sportovní hale,“ informoval o sobotní akci klubový funkcionář Stanislav Kapounek.

Sedmileté a mladší závodnice zastupující kategorii E se rozhodčím předvedou se svou sestavou bez náčiní. V „déčku“, do kterého spadají jedenáctileté závodnice, budou připravené bojovat o první místa děvčata ve skladbách s obručemi. Se stejným náčiním vystoupí i Naděje, kam patří dvanácti a třináctileté gymnastky. Juniorky se ve svém vystoupení budou prezentovat s předepsanými stuhami.

Výhoda domácího prostředí by měla závodnicím pomoci k úspěchu, v což doufá i trenérka Kateřina Kapounková. „Je obvyklé, že na mistrovství se postupuje z prvního místa, ale většinou, pokud není dostatečný počet družstev, tak se doplňuje z druhých a třetích míst,“ sdělila.

A jak vidí vyškovská vedoucí nadcházející přebor? „V Nadějích věříme na první místo, v kategorii D se chceme umístit do třetího místa a juniorky mají alespoň na druhé místo,“ uvedla.

Družstva, která dosáhnou nejlepších výsledků, se kvalifikují na nadcházející Mistrovství České republiky ve společných skladbách, které proběhne koncem listopadu v Prostějově. Pořadatelem bude z pověření Českého svazu moderní gymnastiky právě SK Trasko Vyškov. Souběžně s prostějovským mistrovstvím proběhnou oslavy výročí pětapadesáti let moderní gymnastiky.

Samotný závod začne v deset hodin dopoledne, kdy se uskuteční nástup a samotná soutěž Nadějí, juniorek a seniorek. Odpoledne vystoupí zbylé dvě kategorie děvčat , a to sice D a E.

Po oblastním přeboru čeká SK Trasko hned v pondělí další pohárový závod, na který se děvčata vypraví do Třebíče, kde organizuje soutěž tamní oddíl moderní gymnastiky. Akce se jmenuje Baver Cup.