Svěřenci trenéra Josefa Ličky staršího se z Jedovnic, kde prohráli s Kotvrdovicemi, vrátili hodně smutní. Jsou přesvědčení, že mohli uhrát daleko víc než porážku 4:6. „Byl to další zbytečně prohraný zápas. i když jsme měli podstatně více ze hry, nedovedli jsme se prosadit proti dobře bránícímu soupeři. Naše obranná hra je v posledních dvou zápasech špatná, a i když vyhrajeme na střely třeba 30:10, tak odcházíme poraženi. Kotvrdovice nám většinu gólů daly, když byly na naší půlce ve dvou hráčích. Toho se musíme v zápase s Kalábkem Brno vyvarovat. Kalábek totiž hraje čistě jen na brejky a jeho hráči jsou skvělí v pokrytí míče," naznačil Lička starší směr přípravy na brněnský tým.

Ten v hale ZŠ Purkyňova Lazor-Domus přivítají v sobotu večer. Hrát se začne ve 20.30 hodin. „Čeká nás těžký zápas proti nejzkušenějšímu mužstvu soutěže. Lino Kalábek dovede využít a potrestat každé zaváhání a jistě opět důkladně prověří naši obrannou hru. Také směrem dopředu to nebudeme mít jednoduché, protože dovedou velice dobře bránit. Jedná se kvalitní mužstvo, ale můžeme porazit kohokoliv," věří týmu trenér Lazoru-Domus.

Zatím nejúspěšnější reprezentant okresu Pivovar Vyškov schytal debakl 4:12 od Toky Brno dokonce ve vlastní hale. „Až do stavu 3:3 doháněli hosté náš jednobrankový náskok, ale před přestávkou dokázali odskočit o tři góly. V té době jsme nevyužili spoustu brankových šancí. Škoda. Druhá půle byla z naší strany velice špatná. Jakoby se hráči smířili s porážkou a hráli místy až naivně. Ve snaze udělat něco s výsledkem byla pak marná i hra bez brankáře, při které jsme dostali další branky, a tak soupeř vyhrál tímto vysokým rozdílem," viděl příčiny vysoké porážky trenér Libor Šmarda.

Vylepšit bodové konto si Šmardovi svěřenci mohou již v pátek večer, ale upřímně řečeno, bylo by to velké překvapení. V pohořelické hale je přivítá lídr tabulky Arsenal Kuřim. Jak obtížný úkol Vyškovany čeká, naznačuje i výsledek podzimního utkání ve Vyškově, které Pivovar s kanonýry prohrál 3:7.

Do třetice se o víkendu nedařilo ani nováčkovi z Klobouček, i když jeho pozice proti posílené rezervě prvoligového Helasu byla předem hodně těžká (2:7). V podobné pozici ovšem bude i v sobotu v Havlíčkově Brodě. „Pokusíme se překvapit," konstatoval hrající trenér Ladislav Štrublík.

Pohoda v Amoru

Zcela v jiném rozpoložení se nachází nejlepší okresní klub Amor Vyškov. Z pozice třetího týmu tabulky druhé ligy a hlavně při dvanáctibodovém odstupu od sedmého Volfířova bude v pátek večer i na půdě soupeře favoritem. Na domácí palubovce na podzim Amor vyhrál jasně 10:5.

II. liga: FK Volfířov – Amor Vyškov, pátek 13. 2. (20.30), SH Dačice.

Divize: Lazor-Domus Vyškov – Lino Kalábek Brno, sobota 14. 2. (20.30), SH Vyškov, Purkyňova. Kuřim – Pivovar Vyškov, pátek 13. 2. (20.15), SH Pohořelice. Havlíčkův Brod – FC Kloboučky, sobota 14. 2. (17.30).