Brikety-pelety Štěpán Vyškov – Mitra Brno 16:3

Poločas: 9:1

Branky: Šoupal 3, Gregor 3, Pánek 3, Kolečkář 2, Píšek 2, Jašíček, Vondřich, Flajzar – Havlín 2, Motyčka. S

Sestava: Flajzar – Gregor, Píšek, Jašíček, Bébar, Šoupal, Vondřich, Suchánek, Pánek, Kolečkář

Od úvodního hvizdu rozhodčích bylo na vyškovských hráčích vidět, že se v prvním domácím utkání chtějí před svými fanoušky ukázat. Navíc když se sešli v téměř optimální sestavě. Rychlé vedení vneslo do jejich řad potřebný klid, Mitra vstřelila svoji první branku až za stavu 8:0. Pod dojmem dostatečného náskoku se domácí v dalším průběhu zápasu futsalem již jen bavili. Střelecky se dařilo jak zkušeným hráčům Gregorovi a Pánkovi, tak mladíku Šoupalovi, všichni si připsali hattricky. „Po vysoké prohře a hlavně velmi špatném herním projevu z prvního zápasu jsem měl obavy, co hráči předvedou v domácím prostředí. Byly zbytečné, hráči mě příjemně překvapili," chválil po utkání trenér Libor Šmarda.

San Marino Dolní Loučky – Lazor-Domus Vyškov 4:5

Poločas: 2:2

Branky: Legner 2, Přibilík 2, D. Gottvald – Seyfert 2, Mašek 2

Sestava: Slovák – Benda, Gottvald – Legner, Přibilík, Kunst

Nováček soutěže z Dolních Louček hraje svá domácí utkání v tišnovské hale. V početní přesile, do pole měl deset hráčů, začal náporem, ale do koncovky jej dobře pracující defenzíva hostů nepouštěla. Naopak Vyškovským se podařilo zakončit dva rychlé brejky. Ještě do poločasu o vedení sice přišli, ale po přestávce se opět „utrhli" po brankách Legnera a Přibylíka. Druhý poločas pak téměř okopíroval první dvacetiminutovku, domácí skóre opět srovnali. Když už to vypadalo, že stav zůstane 4:4, tak třicet vteřin před koncem Legner vstřelil se štěstím rozhodující gól. „O vítězství se zasloužili všichni hráči velkou bojovností a výborným taktickým výkonem, který podpořil v brance Franta Slovák. Domácí byli v neustálém pohybu a snažili se vymyslet něco na naši obranu, ale dokázali jsme jejich útoky dobře pokrývat. Důležité bylo, že jsme ani jednou v celém průběhu zápasu neprohrávali, a tak domácí museli neustále dotahovat náš náskok a na pátou branku už prostě odpovědět nestihli," radoval se trenér Josef Lička.

FC Kloboučky – Arsenal Brno 6:2

Poločas: 1:2

Branky: Chadima 3, Koval 2, Němec – Sláma 2

Sestava: Buriánek/Ma-ryšler – Němec, Handlíř, Maruška – Štrublík, Chadima, Koval

Loňský divizní vítěz, tehdy jako Arsenal Kuřim, potvrzoval roli jen v prvním poločase. Po přestávce na palubovce křenovické sportovní haly jednoznačně kralovali domácí a dokázali skóre otočit.

Divize E

Další výsledky: Toka Brno – Květnice Tišnov 3:3 (1:2), Agrotec Hustopeče – Pramen Havlíčkův Brod 7:3 (2:2), Kalábek Sport Brno – Technika Brno 7:3 (4:2).

12. Mitra Brno 2 0 0 2 8:27 0

Příští kolo: Lazor-Domus Vyškov – Toka Brno, pátek 16. 10. (20.00), SH Vyškov-Purkyňova, Mitra Brno – FC Kloboučky, pátek 16. 10. (19.00), SH Rousínov, Tišnov – BPŠ Vyškov, sobota 17. 10. (20.00), SH Tišnov.