Hosté si už do poločasu vytvořili uklidňující náskok, který si ve druhé části zkušeně pohlídali. Druhý vyškovský zástupce Brikety-pelety Štěpán přivezl cenný bod z Brna.

Lazor-Domus Vyškov – FC Kloboučky 5:9 Poločas: 0:4. Branky: Přibilík, M. Lička, V. Novotný, J. Lička, F. Novotný – Chadima 3, Koval 2, Selinger 2, Štrublík, Minařík. Rozhodčí: Pozidis, Kolář. DFA: Brtníček. ŽK: J. Lička – Selinger. Diváků: 80.
Lazor-Domus: Robin Fiala – Josef Lička, Václav Novotný, Martin Lička, David Gottvald, Dominik Urbančok, Filip Novotný, Martin Přibilík, Jiří Legner.
Kloboučky: Josef Buriánek – Stanislav Koval, Tomáš Selinger, Michal Jeřábek, Ladislav Štrublík, Jan Chadima, Václav Minařík, Ondřej Levíček.

První gól v okresním derby sice dal až v osmé minutě hostující Stanislav Koval, ale pak se už zápas vrátil do zažitých kolejí vzájemných utkání. Tedy ke gólové přestřelce, přičemž domácí tým k ní přispěl až ve druhém poločase. „Od začátku jsme tahali za kratší konec. Hostujících hráčů jako by bylo na hřišti o jednoho více. Pohybem nás přečíslovali, přihrávkami vždy nacházeli volné spoluhráče, což v našem podání byl naopak problém," komentoval poločasové skóre 0:4 trenér Lazoru-Domus Josef Lička starší.

V okresním derby fusalové divize prohrál Lazor-Domus Vyškov s FC Kloboučky 5:9.  Jeho svěřenci se k většímu odporu zmohli až v závěru poločasu, ovšem bez gólového efektu. Bohužel druhý poločas pro ně začal ještě hůř než první. Třiadvacet vteřin po úvodním hvizdu po kombinaci Michala Jeřábka s Ladislavem Štrublíkem zvýšil Jan Chadima na 0:5. A pak už to měl Lazor těžké. Kontroval sice na 2:5, ale Kloboučky odpověděly třemi góly. „Měli jsme lehce prořídlou sestavu, jeden brankář a sedm hráčů do pole. Ale okresní derby jsme zvládli lépe než to první s týmem Brikety-pelety. Zápas se hrál ve velkém tempu, oba týmy bojovaly a diváci na tribuně se rozhodně nenudili. Kluci zápas skvěle odbojovali, vynikajícím výkonem v bráně je podpořil Buriánek," chválil náhradní brankář hostů Libor Maryšler.

V okresním derby fusalové divize prohrál Lazor-Domus Vyškov s FC Kloboučky 5:9.  „Kloboučky potvrdily své dosavadní výkony a předvedly kvalitní a takticky dokonale zvládnuté utkání. Na mužstvu je vidět pravidelný trénink, sehranost, a navíc má spoustu hráčů, kteří jsou silní na balonu, takže sebrat jim míč byl pro naše hráče obrovský problém. Soupeři blahopřejeme, patřil k jednomu z nejlepších mužstev, se kterými jsme letos hráli," sportovně přijal porážku trenér Lazoru.

Technika Brno – Brikety-pelety Štěpán Vyškov 2:2 Poločas: 1:1. Branky: Hudeček, Luner – Pánek 2. Rozhodčí: Vala, Čep Radim. DFA: Stix. ČK: Chrápavý – Píšek.

Domácí studenti byli favoritem, ale podle průběhu utkání měli blíž k vítězství hosté. Po prvním poločase, který byl plný nepřesností, se ve druhém hrál přece jen lepší futsal. Hosté do něj ale vstoupili dost nešťastně. Po faulu viděl Stanislav Píšek červenou kartu a hosté pak dohrávali jen o šesti hráčích. Následnou přesilovku ovšem přečkali bez úhony.

Závěr utkání byl hodně dramatický. Obě mužstva chtěla strhnout vedení na svoji stranu, a tak se útoky přelévaly od jedné branky k druhé. Oba gólmani svá mužstva několikrát podrželi. Ve 34. minutě proměnil Jan Pánek pokutový kop za faul brankáře, a ten navíc také viděl kartu červené barvy. Bohužel své vedení 1:2 Vyškované nenavýšili a Technika pak při hře v power-play vyrovnala.

Nakonec ale měli Vyškovští šance na to, aby získali všechny body. Největší tři minuty před koncem Josef Vondřich, jenže desetimetrový kop neproměnil. „Když se podívám, v jak oslabené sestavě jsme zápas odehráli, tak bod ze soupeřova hřiště beru. Ale nemůžu ani přehlédnout naše velké šance v závěru, kdy postupně Vondřich, Pánek a Gregor nepotrestali chyby soupeře. Takže jsem i trochu zklamaný, určitě jsme mohli a měli vyhrát," naznačil své rozporuplné pocity trenér Vyškovanů Libor Šmarda.