V jeho dresu se představil i Milan Prokop mladší, který s baseballem začínal v Bučovicích. Čerstvě dvacetiletý hráč hrál za bučovické Pelikány 1. ligu ještě v roce 2019. Poté se dostal na soupisku mnohonásobného mistra republiky Draků Brno. Skvělé výkony v minulém roce mu zařídily první reprezentační pozvánku na kvalifikační turnaj do německého Řezna a následně pak i na největší baseballovou akci světa do Tokia.

„Už samotná účast na turnaji v Japonsku je mimořádným úspěchem celého týmu. Jsme v něm téměř samí amatéři. Baseball hrajeme souběžně s chozením do práce, zatímco ostatní týmy jsou plné hráčů, kteří se baseballem živí a ve většině případů jim přináší pohádkové jmění. Třeba náš nejlepší nadhazovač Martin Schneider je povoláním hasič, což novináře přítomné v Tokiu zaujalo natolik, že se objevil v článku na titulní straně New York Times. Já sám studuju na Masarykově universitě sportovní management,“ říká reprezentant.

Zájemci o baseball se mohou přijít podívat na hřiště Pelikánů za Základní školou 711. Tréninky probíhají vždy od 17.00 každé úterý a čtvrtek.

Turnaj hrálo dvacet nejlepších baseballových států světa rozdělených do čtyř skupin, v Miami, Arizoně, Taiwanu a Tokiu. Čeští baseballisté byli právě v Tokiu spolu s Jižní Koreou, Čínou, Austrálií a domácím Japonskem. Dle prognóz byl náš tým tím nejslabší, ale po vítězství nad Čínou si zajistil účast mezi touto světovou smetánkou i na příštím WORLD BASEBALL CLASSIC v roce 2026.

Milan Prokop by samozřejmě byl rád opět při tom a chce dělat vše proto, aby se tam náš baseball zabydlel natrvalo. Věří, že jeho příklad přiláká k tomu sportu další zájemce i v Bučovicích. Vedení Pelikánů na 28. března připravuje nábory, kde spolu s Milanem Prokopem chtějí seznámit nejen se základy baseballu, ale samozřejmě se i podělit o zážitky z Japonska.

„Věřím, že kluci a holky budou mít zájem a že třeba až uslyší o průběhu a úrovni, sportovní i společenské atmosféře WORLD BASEBALL CLASSIC bude jejich motivací třeba si někdy na něm zahrát také,“ zve Prokop hlavně mladé adepty.