Právě tento atraktivní tým by měl divákům nahradit poněkud zúženou startovní listinu. Z důvodů pandemie Covidu-19 musela některá mužstva účast zrušit. Takže dvoudenního klání, v sobotu a v neděli 26. a 27. září, by se měla zúčastnit pětice mužstev. Spolu s Francouzi tradiční účastníci FC St. Pauli z Hamburku, který dosud nechyběl na žádném ročníku. Již čtyřikrát v Bučovicích hrál řecký tým Pirsos Thessaloniki. Dalším pozvaným týmem je Wisła Kraków a nechybí samozřejmě reprezentanti pořadatelského klubu Avoy MU Brno.

Střetnou se na hřišti s umělým povrchem v areálu ZŠ 710 ve Školní ulici. Sobotní slavnostní zahájení proběhne od 9.00 hodin, první zápas Avoy MU Brno - Pirsos Thessaloniki bude mít výkop v 9.30. V sobotu se bude hrát i odpoledne, v neděli od 9.00 a medaile by se měly rozdělovat ve 12.30 hodin. První místo obhajuje St. Pauli, druhé Řekové a třetí domácí Brno.

„Organizace letošního ročníku byla poznamenána pandemií koronaviru. První termín na jaře jsme museli zrušit a posunout jej na konec září a plánované složení účastnických týmů se tedy zcela změnilo. Jsme vděční pozvaným zahraničním týmům, že k nám i v této nejisté době přijedou. Jejich trvalý zájem svědčí o tom, že turnaj si celosvětově vydobyl pověst výjimečné akce, na kterou účastníci dlouho vzpomínají a rádi se vracejí,“ zdůraznila ředitelka turnaje Jitka Graclíková.

Fotbal pro nevidomé se hraje s chrastícím míčem, který hráči vedou a dokážou vypálit na branku s neuvěřitelnou jistotou a přesností. Družstvo tvoří čtyři hráči a brankář a upravená pravidla se podobají futsalovým. Pořádajícím týmem je Avoy MU Brno, který vznikl v září roku 2008 při Masarykově univerzitě jako vůbec první v České republice. Za svoji historii se třikrát stal mistrem republiky, zvítězil ve druhém ročníku Středoevropské ligy 2017/18 a v mnoha prestižních turnajích. Kromě pořádání bučovického turnaje se klub věnuje také osvětě o tomto sportu u nás i v zahraničí.