Sice je to jen letní příprava, nejde o body do mistrovských soutěží, ale o prestiž ano. O dobrý výsledek jednoduše stojí.

V tomto duchu se vyjadřují zástupci volejbalových mužstev, která v sobotu brzy ráno vyrazí do Holubic. Na čtyřech antukových kurtech se tam bude hrát tradiční prázdninový turnaj. A jako obvykle jeho obsazení slibuje kvalitní podívanou. „Přijede několik ligových družstev a k nim přiřadíme týmy, které hrají krajské přebory," zmínil šéf a trenér pořádajícího klubu Arnošt Šmerda.

Spolu jen krátce

Jisté je, že nebude chybět obhájce prvenství. Bučovicím se v Holubicích dlouho nedařilo, ale loni poprvé vystoupali až na vrchol. „Je to těžké, teprve začínáme hrubou přípravu. Po třech a půl měsících nic nedělání si párkrát zatrénujete a jdete na to. Asi nás všichni budou pasovat do role favorita i letos, ale my tam prioritně nepojedeme kvůli výsledku, jde spíš o sehrání a zakomponování nových hráčů do týmu," objasnil kouč a manažer Sokola Zbyněk Čížek.

Volejbalové léto - Holubice 2013
Kdy: sobota 20. července
Kde: čtyři antuková hřiště oddílu
Začátek: 9.00 hodin
Systém: dvě výkonnostní skupiny, dva vítězové

Potvrzení účastníci

Skupina A: Bučovice, Šlapanice, Drásov, Brno-jih, Holubice
Skupina B: Bučovice B, Drásov B, Holubice B, Komárov, Střelice

Poslední vítězové:
2010, 2011 – TJ Holubice, 2012 – Sokol Bučovice

Bučovická novinka číslo jedna přitom stojí za to. Na postu nahrávače se objeví dlouholetý extraligista naposledy hrající za Benátky nad Jizerou Tomáš Jambor. „Chtěl už hrát spíš na amatérské úrovni, našel si civilní zaměstnání, přišel za námi a řekl, že jsme jeho první volba. Domluvili jsme se rychle a shodou náhod nás v letní přípravě svým způsobem zachraňuje," prohlásil bučovický lodivod.

Tradiční nahrávači Sokola totiž nejsou aktuálně k dispozici. Pavlík má povinnosti v rámci letní univerziády v Kazani, Zajíček má po operaci kolena a čeká ho postupný návrat do zápasové zátěže. Hodně prestižní bude zítřejší klání i pro blokaře Jakuba Sedlíka, který v minulosti hrál několik let právě v Holubicích. „Celé léto ukáže, jestli má na to si vybojovat post v základní sestavě. Ale to je dlouhodobější věc. Teď je tu pěkný turnaj, každý se na něj těší," řekl Čížek.

Favoritů je víc

Kde hledat další favority? Hodně žhavým bude opět poskládaný výběr extraligistů, loňský finalista, vystupující pod názvem TES Brno. Svoji kůži lacino zcela jistě neprodá ani Drásov. A byla by chyba zapomenout na domácí, byť budou mít k nejsilnějšímu složení hodně daleko.

Tým, který zvítězil před dvěma a třemi lety, bude mít absentérů opravdu hodně. „Máme některé kluky na dovolených, další se v těchto týdnech věnují hlavně beachvolejbalu. Takže bude chybět slovenská síla Námešťanský s Hovorkou, stejně tak Adam Hejna a další kluci. Bude to velké oslabení, ale co se dá dělat. Velké výsledkové cíle mít nemůžeme. Hlavně chceme, aby to vyšlo na dobré úrovni po organizační stránce," zdůraznil Šmerda.

Chybět naopak budou Vyškovští. Ti se letos rozhodli turnaj, kde se jim v minulosti příliš nedařilo, vynechat. „Nějak se nám to tentokrát hráčsky nesešlo. Pojedeme až v dalších týdnech na Vranov a do Lulče," potvrdil nahrávač a vedoucí mužstva Tomáš Luska.