To je jen malá ochutnávka toho, co může sportovní fanoušek z Vyškovska o víkendu zažít. Historie českých atletických mistrovství konaných právě v jejich okresním městě napíše o víkendu už třetí kapitolu. A tu nejvýznamnější. Po šampionátu půlmaratónců z roku 2001 a družstev z předloňska přichází na stadion Za Parkem český vrchol královny sportu číslo jedna.

„Kdo by si to tenkrát pomyslel? My v žádném případě. Byli jsme v podstatě úplně na začátku, pracovali krůček po krůčku a hlavně chtěli, aby se něco v areálu dělo správným směrem. A tohle je velká odměna. Jsem rád, že jsme to dotáhli takhle daleko, až k mistrovství republiky jednotlivců," přiznal se vedoucí klubu AHA Vyškov a také organizačního týmu Jiří Hajzler.

Výjimečný mítink

Ano, víkend bude patřit Mistrovství České republiky mužů a žen. A letos opravdu výjimečnému, vždyť po něm v rychlém sledu následuje mistrovství Evropy v Helsinkách a sportovní svátek pod pěti propletenými kruhy na Britských ostrovech. Spousta sportovců má už účast na obou letních vrcholech kariéry jistou, ale mnozí se o ně teprve budou pokoušet.

Ve Vyškově k tomu bude ideální příležitost. „Čekáme, že se k početné skupině přidají ve Vyškově další, ať už k výpravě do Helsinek, tak i do Londýna. Dost lidí má k tomu hodně blizoučko. Navíc nepodceňujme to, že jde o tituly. Máte krásný stadion v pěkném prostředí, před dvěma lety se ukázalo, že Vyškov umí zorganizovat dobré mistrovství. Přijde určitě víc lidí než v Praze nebo jiném velkém městě, těšíme se všichni," řekl šéftrenér Českého atletického svazu Tomáš Dvořák.

Na koho se můžete těšit? Bývá dobrým zvykem, že kvalitu mistrovství republiky nesnižuje větší počet omluvenek. Letošní boje nejsou výjimkou. Známé absence jsou jen ze zdravotních důvodů, budou chybět koulař a diskař Jan Marcel s překážkářem Petrem Svobodou. „O žádných jiných omluvenkách nevíme a věříme, že už žádné nepřijdou. Obsazení bude naopak ještě lepší než v případě družstev," slíbil Hajzler.

Připraveni

Stadion je tedy připraven uvítat výkvět české atletiky. „V týdnu se ještě na poslední chvíli ladily spíše kosmetické drobnůstky. Probíhaly zkoušky ozvučení, stavěl se plot kolem rozcvičovací rovinky, značily se sektory, řeší se akreditace. Kam se podíváme, tam se finišuje a včas bude vše hotovo," konstatoval.

Než se areál Za Parkem zaplní sportovci i fanoušky, můžete strávit na kulturu, osobnosti i sport bohatý páteční den na vyškovském náměstí včetně koncertu Gabriely Gunčíkové a zasoutěžit si o volné vstupenky na oba dny mistrovství na facebookových stránkách šampionátu.

Program:

Pátek 15. 6. (vyškovské náměstí)

Sobota 16. 6.

Neděle 17. 6. (stadion Za Parkem)

Vstupné:

Tribuna – 150 Kč za den, valy – 100 Kč (děti 50 Kč)

Informace:

Web: www.mcr2012.cz
Facebook: Mcr2012vyskov