Zřejmě ani ve snu se mu nesnilo o tom, co v mistrovském dvojboji v domácím prostředí dokázal. S Kopem kralovali dvojicím, o den později si s Pospíšilem a Rosenberkem podmanili také šampionát trojic. „Nemám slov. Super, maximální spokojenost," nemohl uvěřit třicetiletý hráč.

Turnajem párů procházely Modřice B, jak se oficiálně Müller s Kopem jmenovali, jako nůž máslem. Jasně ovládli pětičlennou základní skupinu a žádné pochyby o svém postupu nepřipustili ani v play-off. Ve čtvrtfinále to ve dvou setech odnesly Český Brod a Přerov.

Až finále proti oddílovým kamarádům z Modřic rozhodovaly maličkosti. Po prohrané první sadě získali bez potíží druhou a třetí se pak proměnila v drama. „V prvním setu jsme zaváhali v nesprávnou chvíli, pak jsme už trochu změnili taktiku a ono to vycházelo. Tím, že jsme srovnali, jsme získali výhodu útočení do třetího setu a tu jsme už nepustili," okomentoval spokojený Müller. Třetí dějství se v nohejbalu hraje od stavu 5:5 a podání je nevýhodou. Bodové zisky se tak pravidelně střídaly na obou stranách. Resumé? Výsledek 10:9 a titul.

Ještě si snad několikanásobný sportovec Vyškova pořádně neuvědomil, co dokázal, a už si připsal repete. V základní skupině mistrovství trojic jeho trio dominovalo a ve čtvrtfinále stály proti němu Čakovice na čele s před rokem ještě modřickým Jakubem Mrákavou. „Bylo to zvláštní, Kuba hrál loni ještě s námi. Udělali jsme dost chyb a málem nás to stálo všechno. Ale štěstí bylo při nás, bylo to o fous," přiznal nový šampion. Vítězství mělo přívlastek nejtěsnější, tedy 10:9 ve třetím setu.

Dál už šlo vše naprosto hladce. V semifinále se ve dvou setech poroučeli zástupci Plzeňska z klubu Zruč-Senec, finále pak bylo opět čistě modřické. Tentokrát ale s jednoznačným dvousetovým průběhem.

Nejslavnější den Müllerovy dlouhé kariéry tak byl na světě. „Ve dvojkách jsme obhajovali bednu a povedlo se, dokonce jsme vystoupili nejvýš. V trojkách je to vždy loterie, tam se toho musí sejít hodně a taky sešlo. Ještě tomu pořád nemůžu věřit," dodal.

Nohejbal MČR

Modřice – finále:

Dvojice: Modřice B (Müller, Kop, náhradník Topinka) – Modřice A (Pelikán, Pospíšil, náhradník Rosenberk) 8:10, 10:5, 10:9.

Trojice: Modřice B (Müller, Pospíšil, Rosenberk, náhradník Hanus) – Modřice A (Kop, Pelikán, Topinka) 10:8, 10:8.