Počasí se začíná tomu běžecky ideálnímu vzdalovat mílovými kroky, členy AHA Vyškov to ale zatím moc neomezuje. O víkendu se dva vyškovské tábory vydaly na start různých běhů a jméno klubu rozhodně nehanily.

V Olomouci se udála další část Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje, tentokrát pod názvem Běh kolem Moravy. Mezi ženami si v poklidném tempu doběhla pro vítězství Kateřina Doubková, přestože měla ještě v nohách páteční také vítězný Běh okolo Dolňáku v Okříškách na Třebíčsku. Marie Hynštová vybojovala v pořadí bez rozdílu věku druhou příčku a čtvrtá se v cíli ocitla Blanka Neubauerová. Tomáš Steiner v mužích skončil třetí.

„Je už jasné, že ve svých věkových třídách zvítězily ve velké ceně Katka a Marie. Blanka musí ještě povinně absolvovat poslední tři závody, aby se posunula na druhou příčku za Katku. Je i jasné, že Iveta Hynštová po loňském prvenství toto umístění neobhájí, protože nebude mít dostatečný počet závodů. To stejné platí i o Tomášovi a bohužel i o mně,“ popsal situaci před vrcholem velké ceny vyškovský závodník Zdeněk Smutný.

Trať kolem brněnské přehrady velmi rychle zvládla Jiřina Kociánová a stačilo to na druhé místo. Lenka Jiříčková si vysloužila ve výjimečně silné konkurenci nejen z Jihomoravského kraje šesté místo absolutně v ženském pořadí. Kategorii nad šedesát let ovládl Svatopluk Kudlička. (macl)