Během tří let práce s mládeží se jim podařilo dostat se na vrchol soutěží v regionu, v kraji mezi mladšími žáky mají hráče v TOP5, a v republikovém žebříčku zlepšení (skokani roku) měli mezi dvanácti nejlepšími hráči všech kategorií hned tři vlastní “dragony“.

Klub stolního tenisu Dragon Vyškov slaví třetí narozeniny, a mezi pomyslnými gratulanty, kteří již hráli v jeho hale, znějí „světová jména“ špičkových trenérů stolního tenisu jako Korbel, Tregler, Prokopcov, Klásek, Braun, Výborný, Sviták či Vožický.

KVALITNÍ TRENÉŘI

„Dragonům“, jak si místní stolní tenisté říkají, svěřil jihomoravský kraj středisko mládeže, v němž místní šéftrenér Antonín Srna za pomoci trenérů Miroslava Sklenského (rakouská bundesliga) a Martina Vlacha (2. liga, Přerov) rozvíjejí dvanáct nejlepších mladších a starších žáků celé jižní Moravy. V rámci tohoto výběrového střediska mají hráči stanovený přesný plán tréninku a herních kombinací určených na míru jednotlivým hráčům pro jejich optimální zlepšování. „Mládež trénujeme pro krajské a republikové soutěže, dáváme jim jedny z nejlepších podmínek pro rozvoj, které lze nabídnout. Po vzoru našich vyškovských hráčů Borise Trávníčka (pozn. red.: vícemistr světa vozíčkářů) či Pavla Beránka (pozn. red.: nyní v KST Ostrava, soutěž 2. liga mužů) jsou z našich hráčů na nejlepší cestě nyní zejména mladší žáci Petr Luska, Oliver Vincenec či Metoděj Drápal. Mimochodem v aktuálním krajském žebříčku mladších žáků je Petr Luska nově krajská jednička. To je při účasti hráčů extraligového Hodonína či ligových družstev z Blanska, Strážnice, Brna, či Břeclavi a dalších opravdu super úspěch,“ uvádí Srna.

Od nového roku mají dragoni další smělé plány. Pro děti 5-7 let rozjedou novou „pingpongovou školičku“ a zpestří tak mládežnickou základnu již tak početného klubu o hráče kategorie přípravky.

Dres vyškovského dragonu ovšem krom více než 50 hráčů klubu může obléknout také jeden čestný „host“ – reprezentační trenér, současná ikona extraligového stolního tenisu v Hradci Králové, dlouhodobý reprezentant a „stolně-tenisový bojovník“ Marek Klásek. „Jsme moc rádi, že k nám pravidelně na odborné konzultace, tréninky, a tréninkové kempy jezdí reprezentační trenér Marek Klásek, který je symbolem velkého úsilí pro získání světových výsledků, a neskutečně nás všechny inspiruje. Potěšilo nás, když přijal čestný dres KST Dragon Vyškov při příležitosti svého nadcházejícího životního jubilea,“ radoval se Srna.

I PRÁZDNINOVÉ KEMPY

Pro světová jména stolního tenisu již není v Česku Vyškov vůbec neznámý. Na prázdninových soustředěních stolního tenisu již přivítali hráče kompletní české reprezentační špičky, v rámci krajského centra mládeže přivítali také špičkové reprezentační trenéry (Braun, Korbel, Klásek, Sviták aj.) a v rámci klubové spolupráce navazují extraligové kontakty také s elitními hráči typu Tregler, Grela, Tomanová, či Prokopcov.

„Jedním z dosud nesplněných přání a mých klubových cílů pro rok 2020, je navázání spolupráce s Tomášem Demkem – šéftrenérem současnosti nejúspěšnějšího českého klubu TTC Ostrava, a bývalým reprezentačním trenérem snad všech reprezentačních kategorií“, doplnil Srna. Vzhledem k mládežnické základně klubu se stolní tenisté KST Dragon Vyškov řadí k nejpočetnějším sportovním mládežnickým celkům Vyškova. V „dragonském doupěti“ působí pro mládež sedmero trenérů, starajících se o jejich kvalitní sportovní i morální růst.