Na začátku týdne tady Jiří Vráblík, Michal Obešlo, Bohumil Vožický, Michal Bardoň a David Štěpánek, tedy vesměs hráči absolutní české špičky, vedli tréninkový kemp. Co jméno, to pojem ve sportu s celuloidovým míčkem. Reprezentanti a několikanásobní mistři republiky. Michal Bardoň samozřejmě na Slovensku. A po skončení kempu si to tři z nich, Vráblík, Vožický a Obešlo, rozdali v exhibičním miniturnaji. Právě na něm byly k vidění výše popsané prvky. „Exhibice se hraje pro diváky, a proto je někdy těžší než extraligový zápas. Právě protože se snažíme, aby nám to při ní lítalo, aby se bylo na co koukat. Ale v určitých pasážích jsme se i snažili hrát jako o body. Snad to bylo vidět," řekl ještě zadýchaný český reprezentant Vráblík.

Vedle kaskadérských prvků předvedli pasáže opravdu nejvyšší úrovně. Útok i obranu. „Já ve svém věku už za stolem spíš jen stojím, víc bráním. Takže jsem se snažil odkoukat něco z obrany. Ten bekhend, co má Vráblík, to je úžasné. Někdy ani nešlo postřehnout, jak to dělá, ale trefuje to naprosto přesně. Skutečná kvalita," uznale kvitoval zkušený hráč Moravských Prus František Dvořáček.

Exhibičním turnaj na dva vítězné sety vyhrál Michal Obešlo, který porazil Jiřího Vráblíka 2:1 a Bohumila Vožického 2:0. Ale o výsledky samozřejmě nešlo. Vráblík spíš kvitoval kvalitu předchozího tréninkového kempu. „Jsem tu od začátku týdne a určitě tu bylo pár velkých talentů, kteří to mají v ruce. Ale byli tu starší hráči, kteří už jsou na určité úrovni, ale myslím, že i oni se po takovém tréninku mohou také ještě zlepšit," ujistil český reprezentant a hlavní garant tréninkového kempu i ostatních akcí.

Kemp absolvovali i drnovičtí hráči a pravděpodobně největším zážitkem byl pro nejmladšího z nich Pavla Beránka. „Já jsem nejvíc trénoval s Jirkou Vráblíkem. Říkal mně, že mám zrychlit nohy, zlepšit postoj a celkový pohyb za stolem. Ruku prý mám dobrou, ale mám to hrát víc před sebou," popsal své dojmy s ostychem odpovídajícím jeho kategorii mladších žáků. „Pavel je náš největší talent. Kromě něho a mě se kempu zúčastnil i Jan Čakovský a z okresních hráčů už jen Radek Neužil z Němčan. Je škoda, že toho naši hráči nevyužili víc. Kdyby se přihlásili, určitě by se do kempu dostali. Byla tady dvacítka hráčů z celé republiky a jeden Polák. Trénovalo se dvoufázově, ráno dvě hodiny, odpoledne dvě hodiny. Šlo se hodně do detailů. Určitě nám to dalo hodně," ujistil předseda drnovického oddílu stolního tenisu Antonín Srna.

Drnovický stolně-tenisový víkend vyvrcholí v sobotu další špičkovou akcí. Od rána se tady bude hrát Mistrovství České republiky v ping-pongu, které je zároveň kvalifikací na mistrovství světa. Ping-pong se hraje se speciálními raketami, které jsou stejné pro všechny hráče. O tituly a postup na MS se budou ucházet extraligoví hráči jako Tomáš Sadílek, Martin Jahoda, Josef Medek či loňský obhájce titulu a účastník minulého mistrovství světa za ČR Jan Gomola z Ostravy.