„Stejně jako na jaře jsme museli začít opět něco dělat, aby se trénink zase trochu zkvalitnil a hlavně aby se všichni navzájem psychicky podpořili. Přece jen je něco jiného trénovat sám, než aspoň improvizovaně v nějaké partě,“ vysvětlil hlavní význam „testovacího“ běžeckého závodu v Olšanech jeho hlavní pořadatel a předseda AK Drnovice Zdeněk Smutný.

Proběhnout mohl jen při striktním dodržení všech vládní nařízení. Proto se startovalo intervalově a začínali nejrychlejší běžci, aby byl předpoklad, že se nemůžou na trati nijak doběhnout. Trasa vedla z Olšan od startu Běhu Drahanskou vrchovinou přes Tři Javory a Kalečník ke studánce U Wiehlovy boudy, kde byla obrátka. Měřila osm kilometrů a měla celkové převýšení 175 metrů. Zdeněk Smutný závod pracovně nazval Olšanská osmička. Na startu se nakonec sešlo dvanáct závodníků, členů klubu a jeden host.

Snímky jsou ze slavnostního vyhlášení nejlepšího sportovce Vyškova za rok 2019 z Besedním domě.
Město Vyškov podevatenácté vyhlásí své nejlepší sportovce za kalendářní rok

V cíli měl nejlepší čas právě host ze Šumperka Vojtěch Bednarský. Druhý doběhl Igor Toman, třetí skončil Petr Halas. Mezi ženami překvapivě vyhrála Anežka Langhamerová před Pavlínou Poláčkovou a nestárnoucí Marií Hynštovou.

„Myslím, že test splnil svůj účel. Výsledky nejsou podstatné a nikam se neposílají. Jsou to jen takové pohodové tréninky, aby se nahradily závody. Proběhli jsme se v přírodě, bylo hezky, takže předpokládám, že v tom budeme pokračovat. Hned tuto sobotu se poběží z lesní křižovatky nad Račicemi po asfaltové lesní cestě na Kalečník a zpátky. Trasa bude mít přesně deset kilometrů a absolvovali jsme ji už na jaře, takže se dají výkony i porovnávat. Mojí představou je běhat každou další sobotu do té doby, než se začne normálně závodit. A možná ještě z těch testů nakonec uděláme běžecký pohár,“ naznačil Smutný.