Muže čekala otevřená trasa do Radslavic a zpět v délce dvanácti kilometrů a ženy společně s dorosteneckými, juniorskými kategoriemi a veterány nad 60 a 70 let pak absolvovali zkrácenou trať v délce 7,7 kilometru.

Především větrné podmínky nevedly k dobrým výkonům a nejspíš se podepsaly i na čase vítězného Steinera, který dosáhl výkonu 42:06 minuty. Chtěl si hlavně ověřit svoji formu a vyrazil dopředu sám. „Jsem opravdu dost zklamaný,“ kroutil hlavou nespokojeně Tomáš Steiner.

„Chtěl jsem jít závod jako test výkonnosti a dosažený čas mě tedy moc neuspokojil. Běželo se mi sice dobře, ale bylo to celkově moc pomalé. Měl jsem jinou představu o svém tempu,“ mrzelo běžce v cíli.

Druhý skončil Lukáš Soural z Orla Židenice v čase 44:35. „Ve středu mě čekala další dvanáctka v Líšni, nebylo nutné se nikam moc hnát,“ pravil po závodě Soural. „Ani jsem to neměl v úmyslu,“ dodal.

Do formy z loňského roku se vrací Zdeněk Hochman z týmu Orel Blučina/SK ICA, který bral za čas 45:20 třetí místo. „Ze začátku se mi běželo výborně,“ řekl v cíli Hochman. „Ale poslední dva kilometry jsem si tedy protrpěl. To už jsem šel na hraně. Jsem v plném tréninku, snad to bylo tím,“ přemítal.

Pospíšilová vyhrála v čase 31:26, přitom se teprve vrací na závodní dráhu po zranění, které ji i tak pořád dost limituje, ale prvenství v závodě si pohlídala. „Pořád se nemůžu normálně odrazit,“ přiznala Irena Pospíšilová. „Jenže už by mi chyběly body, a tak jsem musela přijet závod aspoň nějak odběhnout. A když zezadu začala tlačit Magda, nezbylo mi nic jiného, než pořádně zrychlit, abych vyhrála,“ popsala průběh.

Drtivým závěrem pak překvapila Magda Janková z oddílu RUN a MUM, která předvedla čas 31:39 a porazila do té doby skvěle běžící Lenku Jančaříkovou z Orla Židenice.„Z kopce mi to jde,“ smála se Janková. „Horší je to nahoru, tam dost ztrácím, ale sedlo mi to,“ líčila.

Jančaříková doběhla třetí v čase 31:52, přestože většinu závodu odtáhla jako první žena. „Já to mám naopak,“ doplnila debatu. „Nahoru mi to běží samo, ale ten seběh. Zase jsem nestačila a to nebylo nic prudkého. Prostě ho neumím,“ smutnila Jančaříková.

Na nové trati ve Vyškově se běželo letos už podeváté, ovšem závod se běžel již po devětadvacáté. Jak to letí. Trasa plně vyhovuje současným nárokům na pořádání běžeckých akcí na silnicích vzhledem k neustále hustějšímu provozu.

Závod opět připravili organizátoři z TJ LRS Vyškov v čele s Josefem Kuncem. Zázemí pak poskytl vyškovský atletický stadion. Soutěž je zařazená do Vyškovské běžecké tour dospělých i mládeže a do Orelské běžecké ligy.

Od devíti hodin ráno se na tartanu objevily nejmenší děti a potom se pokračovalo všemi věkovými kategoriemi až do startu hlavního závodu.

Mezi juniory vyhrál s velkým náskokem další zástupce AK Drnovice Tomáš Bohuslav. Nina Bartoňková ovládla nejmladší kategorii žen a celkově skončila pátá. Skvěle běžel Martin Skřivánek. Až do závěru vedl mezi muži nad 40 let, ale nakonec první místo neudržel a skončil druhý.

Seriál Vyškovské běžecké tour má teď pauzu do 5. října, kdy se běží legendární Pístovická riviéra. Potom už zbývá jen závod v Bučovicích 28. října, kde se koná i závěrečné vyhlašování.

ZDENĚK SMUTNÝ