Start byl na lesní křižovatce nad Račickým zámkem za serpentinami nad Račicemi a hájenkami pod Bukovinkou. Běželo se tedy opět směrem na Tři javory a pak rovně dál na Kalečník, kde byla obrátka a pak se šlo zpět.

„Ve druhém týdnu druhého cyklu pokračujeme ve zvyšování tréninkového zatížení. Není na co čekat. Věřím, že teď natrénujeme i bez závodů a pak to prodáme, až se situace změní,“ zdůvodnil aktivitu svých „oveček“ trenér Zdeněk Smutný a zdůraznil, že opět byla poctivě dodržena všechna zdravotní pravidla.

Na startu přivítalo závodníky zimní počasí, námraza na stromech a mlha. Hřejivé sluníčko se objevilo až když všichni doběhli do cíle. Podle vládního nařízení se již mohlo startovat po šesti lidech a pořadatelé toho využili. Interval mezi skupinami byl třicet vteřin a v první partě běželi ti nejrychlejší, v druhé pak pomalejší, aby se nikdo moc nepředbíhal a míjeli se jen po obrátce. Na to, že v podstatě šlo o tréninkový test, byly výkony dost kvalitní.

„Výborně běžel Petr Halas a je vidět, že má něco natrénované. Mezi muži vyhrál a na trati se držel jen kousek za Pavlou Závodnou, která byla nejlepší celkově. Je ve výtečné formě, škoda, že nejsou závody. Myslím, že trénink zase splnil účel, pro který jsem test uspořádal. A to i u Jardy Trávníčka, který dojel na kolečkových lyžích z Drnovic, trasu na nich absolvoval a ještě jel přes Nemojany domů. Má pěknou porci kilometrů. Takže jsme si kvalitně zatrénovali v přírodě a ještě si trochu spravili náladu v této pošmourné době,“ dodal Smutný.