Nezvyklé a dramatické volejbalové derby Vyškovska má favorita, stát se ale může cokoli.
Sportovní souboje týmů z jednoho okresu jsou vždy mimořádně lákavé. Jeden z nich, dokonce druholigový, se odehraje dnes v Bučovicích. Ve dvojutkání se domácí popasují s Holubicemi.

Obě mužstva proti sobě nastoupí po týdenní soutěžní pauze, která přerušila odbíjenkářský kolotoč. Ve druhé lize mezi sebou soupeři sice ještě nehráli, ale zkušenosti spolu mají z přátelských utkání. V současné době tabulkově druhé Bučovice se na zápas pečlivě připravovaly. „My se důsledně připravujeme na jejich hru, po týdnu volna jsme v kompletní sestavě. Mě osobně Holubice příjemně překvapily dosavadními výsledky a také tím, že dokázaly porazit silný tým Drásova. Mají v kádru hráče, co hrají i beach, a ti táhnou jejich tým,“ uvedl před zápasem bučovický kormidelník Zbyněk Čížek.

Domácí ovšem přijímají svou roli favorita celkem jasně. Bučovičtí mají z doposud odehraných zápasech na svém kontě pouze jednu prohru a devět vítězství.Celý střet bude zajímavější ještě více z důvodu, že v holubickém mužstvu působí někteří odchovanci Bučovic jako Radoslav Mikula na postu nahrávače nebo Petr Nezdařil. Právě Nezdařil je jednou z opor týmu, kvůli zranění však do vzájemného střetu nenastoupí. „Hrát nebude ani Jindřich Weiss a také naše velká síla Václav Fikar, který působil čtrnáct let v extralize. Každopádně se pokusíme zahrát, co nejlépe to půjde, ale byl by to malý zázrak, kdybychom vyhráli,“ uvedl hostující kouč Arnošt Šmerda.

Holubická odbíjená je ve druhé lize nováčkem. Momentálně okupuje páté místo s patnácti body. Nejen oslabený tým, ale i bučovická hala, kde se dnešní utkání odehraje, dělá hostům vrásky na čele, protože má nízký strop. „Pro nás je to samozřejmě handicap, alespoň ze začátku, než si na to zvykneme,“ dodal Šmerda. Zda a které prognózy se naplní, však ukáže až samotný duel.