Stačí udržet výsledkový standard v závěru sezony a vyhrajete třetí ligu. Co vy na to?

To se skvěle poslouchá. Je to pro nás šok, už několikrát jsme se po turnajích zhrozili, jak dobře na tom jsme. Nejdřív se to zdálo neuvěřitelné, ale teď už věříme tomu, že by se to mohlo povést. Počítáme možnosti a třepeme se na to. Je nám jasné, že by to byl největší úspěch bučovického florbalu v historii. Nepodařilo se to s Jarou Lazorem a Martinem Houštěm a teď v pár lidech to třeba vyjde. Ještě ale není hotovo.

Kdyby se tahle dvojice objevila v bučovickém dresu, to už byste těžko hledali konkurenci, souhlasíte?

Nevím, to těžko říct, jak by to bylo. S nimi by tým hrál určitě jinak a takhle bylo cítit, že na začátku sezony nás někteří podcenili. Hattrick Brno a někteří další mají o hodně propracovanější systém, jsou sehranější, vědí, co chtějí hrát. Jenže proti nám se nehraje dobře, i když nevypadáme jako velká překážka. S Martinem a Jarou by nás nepodcenil nikdo. A musím zmínit štěstí, když je třeba dát gól, my ho prostě dáme. Nenecháme je vyhrát. Nádhera.

Je v týmu cítit nervozita z blízkosti postupu?

Vlastně nemáme z čeho být nervózní, my si to spíš užíváme. Hrajeme si to svoje, žádné hurá dopředu, ani nejsme zalezlí v obraně. I když tou domluvou, co jsme uzavřeli s Klobouky, jsme si na sebe trochu bič ušili, to by nás trochu svazovat mohlo. Ale není to zatím poznat.

O jakou domluvu jde, prozradíte?

Oficiální cestou žádáme o sloučení klubu s Aligators Klobouky. Mají béčko o soutěž výš ve druhé lize a nejsou na tom nejlíp, tak jsme se domluvili, že to takhle uděláme. Problém by mohl nastat, kdyby sestoupili a my nepostoupili, to je ten tlak. Tak v nejhorším případě si snad vyměníme pozice. My třetí ligu chceme vyhrát, oni se snad taky uklidní a vyjde to oběma.

Jak se zrodil překvapivý plán stát se aligátory?

Už na začátku sezony. Byl jsem v Kloboukách s Tomášem Draganem na hostování a pár zápasech, než začala naše soutěž. Čuchli jsme si k tomu, zjistili jsme, že bychom na to měli, tak jsme se s klukama z Bučovic domluvili, že to spojíme. Jinak by se taky mohlo stát, že se úplně rozpadneme. Budeme mít novou motivaci, budeme jezdit na tréninky, oficiálně hrát za béčko. Jinak organizačně budeme samostatní. Je to vyšší soutěž, parta tam byla dobrá, nakoplo nás to. Půjdeme do toho.

Bučovice tedy zmizí z florbalové mapy Česka?

Ne, Bučovicemi budeme dál. Klobouky už takhle pracují se Šlapanicemi, mají to rozjeté na více frontách. Chtěli bychom se prezentovat i dál jako Sokol a Bučovice, oficiálně asi budeme Aligators, ale půjde spíš o rozšíření názvu, ne změnu. Ale půjde hlavně o to, jak hrajeme, ať se jmenujeme jakkoli.

Takže sloučením oddílů jste se chtěli dostat do druhé ligy. Když to začalo vypadat na váš postup klasickým způsobem, nechtěli jste původní plán zrušit?

To ne, nám se sezona daří, ale upřímně ve druhé lize takto nemáme co dělat. Říká se, že největší výkonnostní skok je právě mezi druhou a třetí ligou a v sedmi nebo osmi lidech se to uhrát nedá. Bylo by to absolutně mimo, skrz peníze, rozpočet, obecně organizačně. Podmínkou je i mládež a jiné věci. Třeba soutěž budeme přepouštět, když se Klobouky zachrání a my to dotáhneme k postupu.

Budete v tom případě uvažovat o prodeji druholigové licence? Jde to vůbec?

Nejde. Prodat postup nebo licenci nemůžete. Šlo by snad nějak přepustit někomu pár zápasů, ale touhle cestou my jít nechceme. To není náš styl, nás to naopak motivuje vyhrát co nejvíc zápasů. Nějak to jen odchodit, to nemá smysl.

Dokonat zápis do bučovické florbalové historie můžete už tuto sobotu v Otrokovicích. Čekají vás nejprve domácí…

Přesně tak, to bude jejich výhoda, že jsou doma. Pro nás je zase dobré, že jim v sobotu hraje áčko extraligu, neměli by mít ždné posily. Budou chtít uhrát ještě nějaké body, aby dohráli sezonu v klidu. Jsou ambiciózní, je jich dost, snaží se opravdu hrát florbal, šlapou do toho naplno. Jsou schopni nám napráskat, my je na druhou stranu taky můžeme porazit, těžko říct. Podle tabulky jsme na tom líp, ale je to otevřené. Každopádně jestli chceme udržet první flek, měli bychom vyhrát.

A pak vás čeká Hluk. Jako jeden z mála by vás ještě mohl na čele tabulky ohrozit?

To bude řežba, brali bychom aspoň remízu, zlatý bod. Když jsem je viděl minule, strašně se mi líbili. Dávají si křížné nahrávky, bleskově kombinují, posílili přes zimu. Sice to tak možná někomu nepřipadne, ale tady jsme naopak outsideři. Záleží, v jaké sestavě dojedou.

Čtyři body, to by panovala spokojenost?

To by byla bomba. Nebo určitě přežijeme i nějakou tu ztrátu s Otrokovicemi, když sebereme body Hluku. A kdybychom Hluk porazili, bude asi jasno. Uděláme, co jen půjde.

III. liga, Divize VI.

Sobota, hala Otrokovice

FBC Sokol Bučovice – Panthers Otrokovice (11.30), Slovácký FBK Spartak Hluk – FBC Sokol Bučovice (14.30).

Tabulka:

1. Bučovice 11 1 2 99:63 34
2. Hattrick B 7 5 4 92:67 25
3. Znojmo B 7 5 4 102:83 25
4. ZŠ Horní 8 1 5 93.77 16
5. Počenice 8 0 6 76:76 24
6. Hluk 7 2 5 84:77 23
7. Holešov 7 0 7 74:54 21
8. Židenice 6 2 8 82:96 20
9. Otrokovice 4 2 7 57:58 14
10. Skurut Hai 2 4 8 62:93 10
11. Slavičín 1 1 11 46:123 4